LimeSurvey Develop - en to eu_ES translation catalogue (2380 entries)

en: %s cannot be left empty
eu_ES: %s ezin da hutsik utzi

en: %s duplicate records removed
eu_ES: %s erregistro bikoiztu ezabatu dira

en: %s entries were not copied because they already existed
eu_ES: %s sarrera ezin izan dira kopiatu lehendik zeudelako

en: %s field(s) were successfully added.
eu_ES:  %s atributu gehitu dira.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
eu_ES: %s errenkadak eremu-kopuru desberdina dute

en: %s min. %s sec.
eu_ES: %s min. %s seg.

en: %s new participants were created
eu_ES: %s parte-hartzaile berri sortu dira

en: %s of %s columns selected
eu_ES: Aukeratutako zutabeak: %s / %s

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
eu_ES: %s  erantzun zahar eta dagozkien tenporizazioak inportatu dira behar bezala.

en: %s old response(s) were successfully imported.
eu_ES: %s erantzun zahar inportatu dira behar bezala.

en: %s participants have been copied to the central participants table
eu_ES: %s parte-hartzaile kopiatu dira parte-hartzaileen taula nagusira

en: %s participants have been shared
eu_ES: %s parte-hartzaile partekatu dira

en: %s records found in CSV file
eu_ES: %s erregistro aurkitu dira CSV fitxategian

en: %s records have empty mandatory fields
eu_ES: %s erregistrok dute nahitaezko eremuak hutsik

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
eu_ES: %s erregistrok atributu-balio osatugabeak edo okerrak dituzte

en: %s records imported
eu_ES: %s erregistro inportatu dira

en: %s records in CSV
eu_ES: %s erregistro CSV fitxategian

en: %s records met minimum requirements
eu_ES: %s erregistrok betetzen dituzte gutxieneko eskakizunak

en: %s records were duplicate but had attributes updated
eu_ES: %s erregistro bikoiztuta zeuden baina atributuak eguneratuta zituzten

en: %s records with invalid email address removed
eu_ES: Helbide elektroniko okerra zuten %s erregistro ezabatu dira

en: %s response lines in your file.
eu_ES: %s erantzun-lerro zure fitxategian.

en: %s responses already exist.
eu_ES: Jadanik %s erantzun daude.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
eu_ES: %s erantzun ezin izan dira txertatu edo eguneratu.

en: %s responses were inserted.
eu_ES: %s erantzun txertatu dira.

en: %s responses were updated.
eu_ES: %s erantzun eguneratu dira.

en: %s%% completed
eu_ES: %%s osatua.

en: 'Other:' comment mandatory
eu_ES: 'Other:’  aukeraren deskribapena nahitaezkoa da

en: (Autodetect)
eu_ES: (Autodetektatu)

en: (Iconv Library not installed)
eu_ES: (Iconv liburutegia instalatu gabe)

en: (No target question)
eu_ES: (Ez dago xede-galderarik)

en: (None)
eu_ES: (Bat ere ez)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
eu_ES: (Aukeratu hainbat etiketa-multzo Ctrl tekla erabiliz)

en: (Sub-)question width
eu_ES: Azpi-galderaren portzentajea

en: 16 or up
eu_ES: 16.a edo hortik aurrerakoa

en: 1st quartile (Q1)
eu_ES: Lehenengo kuartila (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 1. abisuaren CSS estiloa

en: 1st time limit warning message
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 1. abisu-mezua

en: 1st time limit warning message display time
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 1. abisu-mezua zenbat denboratan ikusiko den

en: 1st time limit warning message timer
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 1. abisu-mezua

en: 2nd quartile (Median)
eu_ES: Bigarren kuartila (Mediana)

en: 2nd time limit warning CSS style
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 2. abisuaren CSS estiloa

en: 2nd time limit warning message
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 2. abisu-mezua

en: 2nd time limit warning message display time
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 2. abisu-mezua zenbat denboratan ikusiko den

en: 2nd time limit warning message timer
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 2. abisu-mezua

en: 3rd quartile (Q3)
eu_ES: Hirugarren kuartila (Q3)

en: 5 Point Choice
eu_ES: Aukeratu 1etik 5era

en: 7bit Swedish
eu_ES: 7bit Suediera

en: <No default value>
eu_ES: <Ez dago lehenetsitako baliorik>

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
eu_ES: Taula honen segurtasun-kopia egin da. Sistema-administratzaileak taula honetarako sarbidea izango du.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
eu_ES: Jarraitzen baduzu, inkestatu-taularen segurtasun-kopia egingo da. Sistema-administratzaileak taula honetarako sarbidea izango du.

en: A database named "%s" already exists.
eu_ES: "%s" izeneko datu-basea jadanik badago.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
eu_ES: Desaktibatutako inkesta bat ez dago eskuragarri parte-hartzaileentzat (bakarrik ikusten dute inkestarako baimenik ez dutela dioen mezu bat)

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
eu_ES: Galdera-aurkibide oso bat erakutsiko da; parte-hartzaileek jauzi egin ahalko dute galdera batetik bestera.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
eu_ES: Galdera-aurkibide bat erakutsiko da; parte-hartzaileek jauzi egin ahalko dute galdera batetik bestera.

en: A template with that name already exists.
eu_ES: Jadanik badago txantiloi bat izen horrekin.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
eu_ES: Ez da erabiltzaile-izenik adierazi edo erabiltzaile-izena ez da balioduna.

en: AND/OR Date is
eu_ES: ETA/EDO data hau da

en: ARMSCII-8 Armenian
eu_ES: ARMSCII-8 Armeniera

en: Abbreviated question text
eu_ES: Laburtutako galderaren testua

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
eu_ES: Galdera, talde eta parametroak aldatzeko gaitasuna oraindik mugatua da.

en: Absolute value
eu_ES: Balio absolutua

en: Accelerator keys for list items
eu_ES: Gako-teklak zerrendako elementuetarako

en: Access
eu_ES: Sarbidea

en: Access denied
eu_ES: Sarbidea ukatua

en: Access denied!
eu_ES: Ezin zara sartu!

en: Action
eu_ES: Ekintza

en: Action to perform when time limit is up
eu_ES: Denbora-muga amaitzean egin beharreko ekintza

en: Actions
eu_ES: Ekintzak

en: Activate
eu_ES: Aktibatu

en: Activate Survey
eu_ES: Aktibatu inkesta

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
eu_ES: Aktibatu elementu hau sarrera-eremuaren gainean mapa bat erakusteko, zeinetan erabiltzaileak kokapen bat aukeratu ahalko baitu

en: Active
eu_ES: Aktibatuta

en: Active surveys
eu_ES: Aktibatuta dauden inkestak

en: Add
eu_ES: Gehitu

en: Add URL parameter
eu_ES: Gehitu URL parametroa

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
eu_ES: Gehitu botoi bat korritze-barra berrabiarazteko. Hasiera-balio bat aukeratzen baduzu, balio horretara berrabiaraziko da. Bestela, erantzuna ezabatuko du.

en: Add a language:
eu_ES: Gehitu hizkuntza:

en: Add a new question
eu_ES: Gehitu galdera berri bat

en: Add a prefix to the answer field
eu_ES: Gehitu aurrizki bat erantzun-eremuari

en: Add a suffix to the answer field
eu_ES: Gehitu atzizki bat erantzun-eremuan

en: Add and edit conditions
eu_ES: Gehitu eta editatu baldintzak

en: Add another record
eu_ES: Gehitu beste erregistro bat

en: Add answer
eu_ES: Gehitu erantzuna

en: Add attribute
eu_ES: Gehitu atributua

en: Add condition
eu_ES: Gehitu baldintza

en: Add fields
eu_ES: Gehitu atributuak

en: Add file
eu_ES: Fitxategia gehitu

en: Add group
eu_ES: Gehitu taldea

en: Add language
eu_ES: Gehitu hizkuntza:

en: Add new question to group
eu_ES: Gehitu galdera berri bat taldeari

en: Add new user group
eu_ES: Gehitu erabiltzaile-talde berri bat

en: Add or delete groups
eu_ES: Taldeak gehitu edo ezabatu

en: Add or delete questions
eu_ES: Galderak gehitu edo ezabatu

en: Add or delete subquestions or change their codes
eu_ES: Azpi-galderak gehitu edo ezabatu edo haien kodeak aldatu

en: Add participant
eu_ES: Gehitu parte-hartzailea

en: Add participant to survey
eu_ES: Gehitu parte-hartzaile bat inkestara

en: Add participants to central database
eu_ES: Gehitu parte-hartzaileak datu-base nagusira

en: Add participants to survey
eu_ES: Gehitu parte-hartzaileak inkestara

en: Add question
eu_ES: Gehitu galdera bat

en: Add question group
eu_ES: Gehitu galdera-taldea

en: Add scenario
eu_ES: Gehitu agertokia

en: Add token entry
eu_ES: Gehitu inkestatu-sarrera berri bat

en: Add user
eu_ES: Sortu erabiltzailea:

en: Add user group
eu_ES: Gehitu erabiltzaile-taldea

en: Add value
eu_ES: Gehitu balioa

en: Additional Languages
eu_ES: Beste hizkuntzak

en: Admin login name
eu_ES: Administratzailearen saio-hasierako izena

en: Admin login password
eu_ES: Administratzailearen saio-hasierako pasahitza

en: Administration
eu_ES: Administrazioa

en: Administrator credentials
eu_ES: Administratzailearen kredentzialak

en: Administrator email
eu_ES: Administratzailearen helbide elektronikoa

en: Administrator name
eu_ES: Administratzailearen izena

en: Administrator name:
eu_ES: Administratzailearen izena:

en: Administrator:
eu_ES: Administratzailea:

en: Afrikaans
eu_ES: Afrikáans

en: After
eu_ES: Ondoren

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
eu_ES: Gorde botoia sakatu ondoren, nabigatzailearen leiho hau itxi dezakezu edo inkesta egiten jarraitu dezakezu.

en: Albanian
eu_ES: Albaniera

en: All
eu_ES: Guztiak

en: All answers are already selected in this quota.
eu_ES: Kuota honetako aukera guztiak hautatuak daude jadanik.

en: All answers meet consistency standards.
eu_ES: Erantzun guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All assessments meet consistency standards.
eu_ES: Ebaluazio guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All conditions in this survey have been deleted.
eu_ES: Inkesta honetako baldintza guztiak ezabatu dira.

en: All conditions meet consistency standards.
eu_ES: Baldintza guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All conditions scenarios were renumbered.
eu_ES: Baldintza-agertoki guztiak zenbakitu dira berriro.

en: All default values meet consistency standards.
eu_ES: Lehenetsitako balio guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All emails were sent.
eu_ES: Mezu guztiak bidali dira.

en: All groups meet consistency standards.
eu_ES: Talde guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All in one
eu_ES: Guztiak batean

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
eu_ES: Erabiltzailearen inkesta guztiak hona bidali dira: %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
eu_ES: Inkesta-taula zahar guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All participant information is lost.
eu_ES: Parte-hartzaileen informazio guztia galdu da.

en: All question attributes meet consistency standards.
eu_ES: Galdera-atributu guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All questions meet consistency standards.
eu_ES: Galdera guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
eu_ES: Ezabatutako hizkuntzei dagozkien galderak, erantzunak, etab. galduko dira. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
eu_ES: Galdera, talde eta parametro guztiak editagarriak dira berriro.

en: All quota language settings meet consistency standards.
eu_ES: Hizkuntza-kuota guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All quota quota members meet consistency standards.
eu_ES: Kuota-kide guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All quotas meet consistency standards.
eu_ES: Kuota guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All responses
eu_ES: Erantzun guztiak

en: All survey language settings meet consistency standards.
eu_ES: Inkesta-hizkuntzako ezarpen guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All surveys meet consistency standards.
eu_ES: Inkesta guztiek betetzen dituzte koherentzia-estandarrak.

en: All the attributes are automatically mapped
eu_ES: Atributu guztiak automatikoki esleitzen dira

en: All tokens
eu_ES: Inkestatu guztiak

en: Allow only numerical input
eu_ES: Baimendu zenbakiak bakarrik sarreretan

en: Allow only numerical input for 'Other' text
eu_ES: Baimendu bakarrik zenbakiak 'Other’ eremuan

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
eu_ES: Baimendu zerrenda beltzeko parte-hartzaileak bertatik ateratzeko:

en: Allow reset the slider
eu_ES: Baimendu korritze-barra berrabiaraztea.

en: Allowed file types
eu_ES: Baimendutako fitxategi motak

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
eu_ES: Baimendutako fitxategi motak (komaz bereizita). Adibidez: pdf, odt, doc

en: Always
eu_ES: Beti

en: Always hide this question
eu_ES: Ezkutatu beti galdera hau

en: Amharic
eu_ES: Amharera

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
eu_ES: Inkestan parte hartzeko datuak dituen mezu elektroniko bat bidali zaizu. Mesedez, sakatu mezu elektronikoko estekan inkesta egiteko.

en: An email has been sent with details about your saved survey
eu_ES: Gordetako inkestaren xehetasunak dituen mezu elektronikoa bidali da.

en: An email with a generated password was sent to the user.
eu_ES: Erabiltzaileari mezu elektronikoa bidali zaio pasahitz berriarekin.

en: An error occurred saving a response to survey id
eu_ES: Errorea gertatu da ID hau duen inkestaren erantzun bat gordetzean

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
eu_ES: Iraungitako inkesta bat ez dago eskuragarri parte-hartzaileentzat (bakarrik ikusten dute inkesta iraungita dagoela dioen mezu bat)

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
eu_ES: Eguneratzean, errore bat gertatu da eta ezin da berreskuratu. Errore-xehetasunak:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
eu_ES: Uste gabeko errorea dela eta, zure erantzunak ezin izan dira gorde.

en: Anonymized responses
eu_ES: Erantzun anonimoak

en: Anonymized responses?
eu_ES: Erantzun anonimorik?

en: Answer
eu_ES: Erantzuna

en: Answer codes
eu_ES: Erantzun-kodeak

en: Answer matched (regexp)
eu_ES: Erantzuna bat dator (adierazpen erregularra)

en: Answer options
eu_ES: Erantzun-aukerak

en: Answer options were successfully saved.
eu_ES: Erantzun-aukerak behar bezala gorde dira.

en: Answer prefix
eu_ES: Erantzunaren aurrizkia

en: Answer suffix
eu_ES: Erantzun-atzizkia

en: Answer was
eu_ES: Erantzuna izan zen

en: Answer was NOT
eu_ES: Erantzuna EZ zen izan

en: Answer was greater than
eu_ES: Erantzuna hau baino handiagoa zen

en: Answer was greater than or equal to
eu_ES: Erantzuna hau baino handiagoa edo honen berdina zen

en: Answer was less than
eu_ES: Erantzuna hau baino txikiagoa zen

en: Answer was less than or equal to
eu_ES: Erantzuna hau baino txikiagoa edo honen berdina zen

en: Answers
eu_ES: Erantzunak

en: Answers and tokens have been re-opened.
eu_ES: Erantzun eta inkestatu guztiak berrabiarazi egin dira.

en: Answers cleared
eu_ES: Ezabatu dira erantzunak

en: Answers from this response
eu_ES: Erantzun honen erantzunak

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
eu_ES: 0 (zero) kodea duten erantzunak edo hutsik daudenak ezin dira onartu eta ez dira gordeko.

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
eu_ES: Erantzunaren|korritze-barraren ezkerreko testuaren|korritze-barraren eskuineko testuaren bereizte-karakterea

en: Apr
eu_ES: Api

en: April
eu_ES: apirila

en: Arabic
eu_ES: Arabiera

en: Arc cosine
eu_ES: Arku kosinua

en: Arc sine
eu_ES: Arku sinua

en: Arc tangent
eu_ES: Arku tangentea

en: Arc tangent of two variables
eu_ES: Bi aldagaiko arku tangentea

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
eu_ES: Ziur zaude *ezabatu* nahi dituzula osatu gabeko erantzunak eta berrabiarazi nahi duzula erantzunen eta inkestatuen amaiera-egoera?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
eu_ES: Ziur zaude ezabatu nahi dituzula agertoki honetan ezarritako baldintza guztiak?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
eu_ES: Ziur zaude ezabatu nahi dituzula aukeratutako sarrerak?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
eu_ES: Ziur zaude ezabatu nahi duzula URL parametro hau?

en: Are you sure you want to delete this condition?
eu_ES: Ziur zaude baldintza hori ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this entry?
eu_ES: Erregistro hau ezabatu nahi duzula ziur al zaude?

en: Arithmetic mean
eu_ES: Bateztesteko aritmetikoa

en: Armenian
eu_ES: Armeniera

en: Array
eu_ES: Matrizea

en: Array (10 Point Choice)
eu_ES: Matrizea (aukeratu 1etik 10era)

en: Array (5 Point Choice)
eu_ES: Matrizea  (aukeratu 1etik 5era)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
eu_ES: Matrizea (zabaldu, berdina, txikitu)

en: Array (Numbers)
eu_ES: Matrizea (zenbakiak)

en: Array (Texts)
eu_ES: Matrizea (testuak)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
eu_ES: Matrizea (Bai/Ez/Ez dakit)

en: Array by column
eu_ES: Matrizea zutabetan

en: Array dual scale
eu_ES: Eskala bikoitzeko matrizea

en: Array filter
eu_ES: Matrize-iragazkia

en: Array filter exclusion
eu_ES: Matrize-iragazkiaren bazterketa

en: Array filter style
eu_ES: Matrize-iragazkiaren estiloa

en: Arrays
eu_ES: Matrizeak

en: As a last step you should clear your browser cache now.
eu_ES: Azken urrats gisa, zure nabigatzailearen cache-a garbitu behar duzu.

en: Assessment details
eu_ES: Ebaluazio-xehetasunak

en: Assessment group score
eu_ES: Talde-ebaluazioaren puntuazioa

en: Assessment heading
eu_ES: Ebaluazio-goiburua

en: Assessment rules
eu_ES: Ebaluazio-arauak

en: Assessment value
eu_ES: Ebaluazio-balioa

en: Assessment:
eu_ES: Ebaluazioa:

en: Assessments
eu_ES: Ebaluazioak

en: Assessments mode not activated
eu_ES: Ebaluazio-modua ez dago aktibatuta

en: At beginning
eu_ES: Hasieran

en: At end
eu_ES: Bukaeran

en: At least one installed
eu_ES: Gutxienez bat instalatuta

en: Attribute %s (%s)
eu_ES:  %s atributua (%s)

en: Attribute %s was deleted.
eu_ES: Ezabatu da %s atributua.

en: Attribute display setting updated
eu_ES: Pantailako atributuaren balioa eguneratu da.

en: Attribute field
eu_ES: Atributu-eremua

en: Attribute management
eu_ES: Atributu-kudeaketa

en: Attribute name:
eu_ES: Atributu-izena:

en: Attribute settings
eu_ES: Atributuaren ezarpenak

en: Attribute type
eu_ES: Atributu mota

en: Attribute type:
eu_ES: Atributu mota:

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
eu_ES: Lehendik dauden parte-hartzaileen atributu-balioak eguneratu dira parte-hartzaileen erregistroetatik

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
eu_ES: Lehendik dauden parte-hartzaileen atributu-balioak eguneratu dira laginaren erregistroetatik

en: Attribute visible:
eu_ES: Atributua ikusgai:

en: Attributes to be created
eu_ES: Sortu beharreko atributuak

en: Attributes to export:
eu_ES: Esportatu beharreko atributuak:

en: Aug
eu_ES: Abu

en: August
eu_ES: abuztua

en: Authentication method
eu_ES: Autentikazio-metodoa

en: Auto
eu_ES: Automatikoa

en: Auto Translate
eu_ES: Autoitzulpena

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
eu_ES: Markatu automatikoki Baztertze-aukera beste guztiak markatuta badaude

en: Autoload URL
eu_ES: Autokargatu URLa

en: Autoload URL:
eu_ES: Autokargatu URLa

en: Automatic
eu_ES: Automatikoa

en: Automatic (UTF-8)
eu_ES: Automatikoa (UTF-8)

en: Available languages:
eu_ES: Aukeran dauden hizkuntzak:

en: Average
eu_ES: Batezbestekoa

en: Average file size
eu_ES: Fitxategien batezbesteko neurria

en: Average interview time:
eu_ES: Elkarrizketaren batezbesteko denbora:

en: Average no. of files per respondent
eu_ES: Inkestatuen batezbesteko fitxategi-kopurua

en: Average size per respondent
eu_ES: Fitxategien batezbesteko neurria, inkestatu bakoitzeko

en: Back
eu_ES: Atzera

en: Back to Response Import
eu_ES: Itzuli erantzunen inportaziora

en: Back to main menu
eu_ES: Menu nagusira itzuli

en: Bar chart
eu_ES: Barra-grafikoa

en: Base language
eu_ES: Lehenetsitako hizkuntza

en: Base language:
eu_ES: Oinarri-hizkuntza:

en: Basic admin notification
eu_ES: Administratzaileentzako oinarrizko jakinarazpena

en: Basic admin notification email body:
eu_ES: Administratzaileentzako oinarrizko jakinarazpenaren mezu elektronikoaren gorputza:

en: Basic admin notification subject:
eu_ES: Administratzaileentzako oinarrizko jakinarazpenaren mezu elektronikoaren gaia:

en: Basic email notification is sent to:
eu_ES: Posta elektronikoaren bidezko oinarrizko jakinarazpena honi bidaliko zaio:

en: Basic notification attachments:
eu_ES: Oinarrizko jakinarazpenaren eranskinak:

en: Basque
eu_ES: Euskara

en: Before
eu_ES: Lehen

en: Belarusian
eu_ES: Bielorrusiera

en: Big5 Traditional Chinese
eu_ES: Big5 txinera tradizionala

en: Binary pseudo charset
eu_ES: Karaktere-multzo sasi bikoitia

en: Binary safe case-insensitive string comparison
eu_ES: Modu bitar/seguruko (maiuskulak zein minuskulak) kate-erkaketa

en: Binary safe string comparison
eu_ES: Modu bitar/seguruko kate-erkaketa

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
eu_ES: Jarri zerrenda beltzean uneko inkesta guztiak parte-hartzailearentzat, eremu globala aukeratu ondoren:

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
eu_ES: Jarri parte-hartzailea zerrenda beltzean gehitutako beste edozein inkestatarako, eremu globala aukeratu ondoren:

en: Blacklist settings
eu_ES: Zerrenda beltzaren konfigurazioa

en: Blacklisted
eu_ES: Zerrenda beltzean

en: Blacklisted participants
eu_ES: Zerrenda beltzeko parte-hartzaileak

en: Bosnian
eu_ES: Bosniera

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
eu_ES: Erreboteko mezuak prozesatzeko sistema desaktibatuta dago, dela aplikazioa osoan, dela inkesta honetan.

en: Bounce settings
eu_ES: Erreboteko mezu elektronikoaren  konfigurazioa

en: Bounce settings have been saved.
eu_ES: Erreboteko konfigurazioa gorde da.

en: Browse
eu_ES: Nabigatu

en: Browse responses
eu_ES: Aztertu erantzunak

en: Browse saved responses
eu_ES: Nabigatu gordetako erantzunetan

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
eu_ES: Sistema-bertsioa behar bezala eguneratu da honetara%s.

en: Bulgarian
eu_ES: Bulgariera

en: But this one isn't.
eu_ES: Halere, honako hau ez da.

en: By question group
eu_ES: Galdera-taldearen arabera

en: CPDB CSV summary
eu_ES: CPDB CSV laburpena

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
eu_ES: CSS estiloa, atzera-kontaketako erlojuan atzera-kontaketan agertzen den testu-mezurako

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
eu_ES: CSS estiloa, 'Denbora-mugaren amaieraren mezu’-rako

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren mezua erakusten denean erabiliko den CSS estiloa

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren 2. mezua erakusten denean erabiliko den CSS estiloa

en: CSV field names
eu_ES: CSV eremuen izenak

en: CSV input format
eu_ES: CSV input formatua

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
eu_ES: Kalkulatu laginaren desbiderapen estandarra zenbaki-zerrendarako

en: Calculate the sum of values in an array
eu_ES: Kalkulatu balioen batura matrize batean

en: Calculates the exponent of e
eu_ES: e-ren esponentea kalkulatzen du

en: Calculation
eu_ES: Kalkulua

en: Can edit?
eu_ES: Editatu dezake?

en: Can't connect to the LDAP directory
eu_ES: LDAP direktorioarekin ezin da konektatu

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
eu_ES: Etiketak ezin dira eguneratu kode bikoiztuak erabiltzen ari direlako.

en: Cancel
eu_ES: Utzi

en: Cannot be changed
eu_ES: Ezin da aldatu

en: Cannot import the VVExport file.
eu_ES: VVExport fitxategia ezin da inportatu

en: Case-insensitive strstr
eu_ES: Azpi-katea (maiuskulak zein minuskulak)

en: Catalan
eu_ES: Katalana

en: Catalan (Valencian)
eu_ES: Katalana (Valentziakoa)

en: Category separator
eu_ES: Kategoria-bereizlea

en: Central participants database summary
eu_ES: Parte-hartzaileen datu-base nagusiaren laburpena

en: Change log
eu_ES: Aldaketa-bitakora

en: Change the display style of the month when using select boxes
eu_ES: Aldatu hilabetea erakusteko estiloa aukeraketa-koadroak erabiltzen direnean

en: Change the language
eu_ES: Aldatu hizkuntza

en: Character set of file:
eu_ES: Fitxategiaren karaktere-multzoa:

en: Character set of the file:
eu_ES: Fitxategiaren karaktere-multzoa:

en: Chart type
eu_ES: Grafiko mota

en: Check again
eu_ES: Egiaztatu berriro

en: Check any that apply
eu_ES: Markatu dagozkion sarrerak

en: Check data
eu_ES: Egiaztatu datuak

en: Check survey logic for current question group
eu_ES: Aztertu inkestaren logika uneko galdera-talderako

en: Checkbox is checked
eu_ES: Laukitxoa markatuta dago

en: Checkbox is unchecked
eu_ES: Laukitxoa ez dago markatuta

en: Checkbox layout
eu_ES: Laukitxo-formatua

en: Checked
eu_ES: Markatuta

en: Checking basic requirements...
eu_ES: Egiaztatzen oinarrizko betekizunak...

en: Checking existing LimeSurvey files...
eu_ES: Egiaztatzen LimeSurveyren fitxategiak...

en: Chinese (Simplified)
eu_ES: Txinera (sinplifikatua)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
eu_ES: Txinera (Tradizionala - Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
eu_ES: Txinera (Tradizionala - Taiwan)

en: Choice header
eu_ES: Aukerako goiburua

en: Choice of rank %s
eu_ES: Aukeratu ranking-a %s

en: Choose one of the following answers
eu_ES: Aukera ezazu hauetako bat

en: Choose the CSV file to upload:
eu_ES: Aukeratu igo beharreko CSV fitxategia:

en: Choose the file to upload:
eu_ES: Aukeratu igo beharreko fitxategia:

en: Choose when user can add a comment
eu_ES: Aukeratu erabiltzaile batek noiz gehitu dezakeen iruzkin bat

en: Choose your language
eu_ES: Aukeratu zure hizkuntza

en: Clear
eu_ES: Ezabatu

en: Click here to log in.
eu_ES: Sakatu hemen gunean sartzeko.

en: Click here to start the survey.
eu_ES: Sakatu hemen inkesta egiten hasteko.

en: Click on the following button if you want to
eu_ES: Sakatu botoi honetan honako hau nahi baduzu

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
eu_ES:  'Bai’ sakatuta, bereizleak sortuko dira bereizle-zerrenda honetan bereizlerik ez duten elementu guztientzat. Jarraitu nahi duzu?

en: Close
eu_ES: Itxi

en: Close editor
eu_ES: Itxi editorea

en: Code
eu_ES: Kodea

en: Code filter
eu_ES: Kode-iragazkia

en: Code:
eu_ES: Kodea:

en: Columns
eu_ES: Zutabeak

en: ComfortUpdate step %s
eu_ES: Eguneratze-laguntzailearen %s urratsa

en: Comma
eu_ES: Koma

en: Comma (,)
eu_ES: Koma (,)

en: Comment
eu_ES: Iruzkina

en: Comment only when
eu_ES: Iruzkinak egin bakarrik honelakoetan

en: Comment only when you choose an answer.
eu_ES: Iruzkindu bakarrik erantzun bat aukeratzen duzunean.

en: Comment only when you don't choose an answer.
eu_ES: Iruzkindu bakarrik erantzun bat aukeratzen ez duzunean.

en: Comment your answers.
eu_ES: Iruzkindu zure erantzunak.

en: Comments
eu_ES: Iruzkinak

en: Compare a string to a regular expression pattern
eu_ES: Erkatu kate bat adierazpen erregularreko patroi batekin

en: Comparison operator
eu_ES: Konparazio-operadorea

en: Compatible
eu_ES: Bateragarria

en: Compatible with type coercion
eu_ES: Bateragarria mota bihurtzearekin

en: Completed
eu_ES: Osatua

en: Completed responses only
eu_ES: Bakarrik osatutako erantzunak

en: Completed?
eu_ES: Osaturik?

en: Condition
eu_ES: Baldintza

en: Condition successfully copied
eu_ES: Baldintza behar bezala kopiatu da

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
eu_ES: Baldintza behar bezala kopiatu da (batzuk baztertu egin dira bikoiztuta zeudelako)

en: Conditional processing
eu_ES: Baldintzazko prozesua

en: Conditions
eu_ES: Baldintzak

en: Conditions designer
eu_ES: Baldintza-diseinatzailea

en: Configuration
eu_ES: Konfigurazioa

en: Configuration directory is not writable
eu_ES: Konfigurazio-direktorioak ez du idazteko baimenik

en: Configure
eu_ES: Konfiguratu

en: Confirm your admin password
eu_ES: Berretsi administratzailearen pasahitza

en: Confirmation
eu_ES: Berrespena

en: Confirmation attachments:
eu_ES: Berrespenaren eranskinak:

en: Confirmation email
eu_ES: Berrespenaren mezu elektronikoa

en: Confirmation email body:
eu_ES: Berrespenaren mezu elektronikoaren gorputza:

en: Confirmation email subject
eu_ES: Berrespenaren mezu elektronikoaren gaia

en: Confirmation email subject:
eu_ES: Berrespenaren mezu elektronikoaren gaia:

en: Confirmation of your participation in our survey
eu_ES: Inkesta honetan parte hartu duzula egiaztatzea

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
eu_ES: Datu-basearekiko konexioak huts egin du. Mesedez, aztertu datu-basearen kokapena, erabiltzaile-izena eta pasahitza, eta saiatu berriro.

en: Constant
eu_ES: Konstantea

en: Continue
eu_ES: Jarraitu

en: Continue?
eu_ES: Jarraitu nahi duzu?

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
eu_ES: Bihurtu 8 bit-eko kate bat karaktere-kate inprimagarri

en: Convert a date/time string to unix timestamp
eu_ES: Bihurtu data/ordu kate bat UNIX motako denbora-etiketa

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
eu_ES: Bihurtu karaktere-kate inprimagarri bat 8 bit-eko kate

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
eu_ES: Bihurtu HTML entitate guztiak dagozkion karaktere (beti erabiltzen du ENT_QUOTES  eta UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
eu_ES: Bihurtu dagozkion karaktereak HTML entitate (beti erabiltzen du ENT_QUOTES  eta UTF-8)

en: Convert resource links?
eu_ES: Bihurtu baliabide-estekak?

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
eu_ES: Bihurtu HTML entitate bereziak karaktere (beti erabiltzen du ENT_QUOTES  eta UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
eu_ES: Bihurtu karaktere bereziak HTML entitate (beti erabiltzen du ENT_QUOTES  eta UTF-8)

en: Copy
eu_ES: Kopiatu

en: Copy advanced settings?
eu_ES: Kopiatu konfigurazio aurreratua?

en: Copy answer options?
eu_ES: Kopiatu erantzun-aukerak?

en: Copy conditions
eu_ES: Kopiatu baldintzak

en: Copy failed
eu_ES: Kopiak huts egin du

en: Copy of survey is completed.
eu_ES: Kopiatu da inkesta

en: Copy question
eu_ES: Kopiatu galdera

en: Copy subquestions?
eu_ES: Kopiatu azpi-galderak?

en: Copy survey
eu_ES: Kopiatu inkesta

en: Core plugin can not be disabled.
eu_ES: Plugin nagusia ezin da desaktibatu.

en: Corrected time:
eu_ES: Zuzendutako denbora:

en: Cosine
eu_ES: Kosinua

en: Could not connect to LDAP server.
eu_ES: Ezin da LDAP zerbitzariarekin konektatu.

en: Could not delete user group.
eu_ES: Erabiltzaile-taldea ezin izan da ezabatu.

en: Could not delete user group. No group selected.
eu_ES: Erabiltzaile- aldea ezin izan da ezabatu. Ez da talderik aukeratu.

en: Could not delete user. User was not supplied.
eu_ES: Ezin da erabiltzailea ezabatu. Erabiltzailearen izena idatzi.

en: Could not modify user data.
eu_ES: Ezin dira aldatu erabiltzailearen datuak.

en: Count
eu_ES: Kontua

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
eu_ES: Galdera bakoitzerako estatistikak egiten ditu, bakarrik oinarrituta galdera erakutsi zen erantzunen guztizko kopuruan.

en: Count the number of answered questions in the list
eu_ES: Zenbatu zerrendan erantzundako galderen kopurua

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
eu_ES: Zenbatu zerrendan erantzundako galderen kopurua, zeinak lehen argumentua berdintzen baitu

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
eu_ES: Zenbatu zerrendan erantzundako galderen kopurua, zeinak irizpidea gainditzen baitu (arg op balioa)

en: Create
eu_ES: Sortu

en: Create a new question group inside your survey.
eu_ES: Sortu galdera-talde barri bat zure inkestan.

en: Create one or more questions inside the new question group.
eu_ES: Sortu galdera-talde berriaren barruan galdera bat edo gehiago.

en: Create or import new label set(s)
eu_ES: Sortu edo inportatu etiketa-multzoak

en: Create tokens
eu_ES: Sortu pasahitzak

en: Create, import, or copy survey
eu_ES: Sortu, inportatu edo kopiatu inkesta

en: Create/edit user groups
eu_ES: Sortu/editatu erabiltzaile-taldeak

en: Created by
eu_ES: Egilea:

en: Croatian
eu_ES: Kroaziera

en: Current
eu_ES: Unekoa

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
eu_ES: Une honetan ez dago beste hizkuntzarik konfiguratuta inkesta honentzat.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
eu_ES: Une honetan ez dago baldintzarik konfiguratuta inkesta honentzat.

en: Currently we detect and handle the following changes:
eu_ES: Une honetan aldaketa hauek antzeman ditugu:

en: Czech
eu_ES: Txekiera

en: Czech (informal)
eu_ES: Txekiera (informala)

en: DATA TO BE ENTERED
eu_ES: GORDEKO DIREN DATUAK

en: DEC West European
eu_ES: DEC Mendebaldeko Europa

en: DOS Central European (cp852)
eu_ES: DOS Europa Erdikoa (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
eu_ES: DOS Zirilikoa (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
eu_ES: DOS Kamenicky  Txekoslovakiakoa (cp895)

en: DOS West European (cp850)
eu_ES: DOS Mendebaldeko Europa (cp850)

en: Danish
eu_ES: Daniera

en: Dari
eu_ES: Dariera

en: Data consistency check
eu_ES: Datu-koherentzia egiaztatzea

en: Data entry
eu_ES: Datuak sartzea

en: Data entry screen
eu_ES: Datuak sartzeko pantaila

en: Data redundancy check
eu_ES: Datu-erredundantzia egiaztatzea

en: Data selection
eu_ES: Datu-aukeraketa

en: Data selection:
eu_ES: Datu-aukeraketa

en: Data view control
eu_ES: Datu-ikuspegiaren kontrola

en: Database
eu_ES: Datu-basea

en: Database %s has been successfully populated.
eu_ES: %s datu-base behar bezala elikatu dira.

en: Database configuration
eu_ES: Datu-basearen konfigurazioa

en: Database creation
eu_ES: Datu-basea sortzea

en: Database doesn't exist!
eu_ES: Datu-basea ez da existitzen!

en: Database has been created.
eu_ES: Sortu da datu-basea.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
eu_ES: Datu-basea behar bezala eguneratu da bertsio honetara: %s

en: Database location
eu_ES: Datu-basearen kokalekua

en: Database name
eu_ES: Datu-basearen izena

en: Database password
eu_ES: Datu-basearen pasahitza

en: Database settings
eu_ES: Datu-basearen ezarpenak

en: Database type
eu_ES: Datu-base mota

en: Database upgrade
eu_ES: Datu-basearen egituraren eguneraketa

en: Database user
eu_ES: Datu-basearen erabiltzailea

en: Date
eu_ES: Data

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
eu_ES: Data (UUUU-HH-EE) honen berdina:

en: Date added
eu_ES: Data gehitu da

en: Date entered is invalid!
eu_ES: Sartutako data ez da zuzena!

en: Date format:
eu_ES: Data-formatua:

en: Date is
eu_ES: Hau da data

en: Date last action
eu_ES: Azken ekintzaren data

en: Date stamp?
eu_ES: Data-zigilua?

en: Date started
eu_ES: Hasiera-data

en: Date submitted
eu_ES: Bidalketa-data

en: Date/Time
eu_ES: Data/Denbora

en: Date/Time format
eu_ES: Dataren/orduaren formatua

en: Datestamp
eu_ES: Data-marka

en: Day
eu_ES: Eguna

en: Deactivate
eu_ES: Desaktibatu

en: Deactivate Survey
eu_ES: Desaktibatu inkesta

en: Deactivate survey
eu_ES: Desaktibatu inkesta

en: Deactivated result tables
eu_ES: Desaktibatutako emaitza-taulak

en: Deactivation
eu_ES: Desaktibatzea

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
eu_ES:  {FIRSTNAME} {LASTNAME} lagun agurgarri hori:
    
    Duela gutxi inkesta honetan parte hartzeko gonbidapena iritsi zitzaizun:
    
    «{SURVEYNAME}»
    
    «{SURVEYDESCRIPTION}»
    
    Oraindik burutu ez duzula konturatu gara. Hori dela eta, parte hartu nahi bazenu oraindik ere garaiz zaudela gogorarazi nahi dizugu.
    
    Esteka honetan klik eginez inkesta bete ahal izango duzu.
    
    {SURVEYURL}
    
    Berriro ere mila esker zure lankidetzarengatik.
    Adeitasunez,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
eu_ES: {FIRSTNAME} {LASTNAME} lagun agurgarri hori:
    
    Zuk, edo zure helbide elektronikoa erabili duen norbaitek,  "{SURVEYNAME}" izeneko inkestan parte hartzeko izena eman du(zu).
    
    Inkesta betetzeko, esteka honetan egin klik, mesedez:
    
    {SURVEYURL}
    
    Inkesta honi buruzko zalantzarik baduzu, edo parte hartzeko erregistratu ez bazara eta mezu hau errore bat dela uste baduzu, jarri harremanetan, mesedez, pertsona honekin {ADMINNAME} helbide elektroniko honetan {ADMINEMAIL}. Eskerrik asko.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
eu_ES:  {FIRSTNAME} {LASTNAME} jauna/andrea:
    
    Mezu hau "{SURVEYNAME}" izeneko inkesta amaitu duzula eta erantzunak gorde direla egiaztatzeko da.
    
     Eskerrik asko parte hartzeagatik!
    
     Zalantzarik baduzu edo zerbait kontsultatu nahi baduzu, pertsona honekin: {ADMINNAME}, helbide elektroniko honetan: {ADMINEMAIL}, harremanetan jarri, mesedez.
    
    Jaso ezazu agur bero bat,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
eu_ES: {FIRSTNAME} {LASTNAME} jauna/andrea:
    
    Inkesta honetan parte hartzera gonbidatuta zaude:
    
    «{SURVEYNAME}»
    
    «{SURVEYDESCRIPTION}»
    
    Parte hartzeko, sakatu beheko estekan:
    
    {SURVEYURL}
    
    Eskerrik asko zure interesagatik eta parte hartzeagatik!
    
    Adeitasunez,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})

en: Dec
eu_ES: Abe

en: December
eu_ES: abendua

en: Decimal mark:
eu_ES: Marka hamartarra:

en: Decrease
eu_ES: Txikitu

en: Default
eu_ES: Lehenetsita

en: Default HTML editor mode:
eu_ES: Lehenetsitako HTML editore-modua:

en: Default answer for scale %s:
eu_ES: Lehenetsitako erantzun-balioa %s eskalarako:

en: Default answer value:
eu_ES: Lehenetsitako erantzun-balioa:

en: Default answers
eu_ES: Lehenetsitako erantzun-aukerak

en: Default attribute name:
eu_ES: Lehenetsitako atributu-izena:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
eu_ES: Maparen lehenetsitako koordenatuak orrialdea kargatzean. Formatua: latitudea [zuriunea] longitudea

en: Default language
eu_ES: Lehenetsitako hizkuntza

en: Default position
eu_ES: Lehenetsitako kokapena

en: Default scenario
eu_ES: Lehenetsitako agertokia

en: Default site admin email:
eu_ES: Gunearen administratzailearen helbide elektroniko lehenetsia:

en: Default site bounce email:
eu_ES: Gunearen erreboteko mezu elektroniko lehenetsia:

en: Default site language:
eu_ES: Gunearen lehenetsitako hizkuntza:

en: Default value for option 'Other':
eu_ES: Lehenetsitako balioa 'Other:’ aukerarako:

en: Default value settings were successfully saved.
eu_ES: Lehenetsitako balioak behar bezala gorde dira.

en: Default value:
eu_ES: Lehenetsitako balioa:

en: Default:
eu_ES: Lehenetsita:

en: Delete
eu_ES: Ezabatu

en: Delete User
eu_ES: Ezabatu erabiltzailea

en: Delete all conditions
eu_ES: Ezabatu baldintza guztiak

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
eu_ES: Ezabatu inkesta amaitu zuten inkestatuen osatu gabeko erantzun guztiak

en: Delete attribute
eu_ES: Ezabatu atributua

en: Delete checked items!
eu_ES: Ezabatu aukeratutako elementu guztiak!

en: Delete current question group
eu_ES: Ezabatu uneko galdera-taldea

en: Delete current user group
eu_ES: Ezabatu uneko erabiltzaile-taldea

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
eu_ES: Ezabatu datu-basetik zerrenda beltzeko parte-hartzaileak:

en: Delete label set
eu_ES: Ezabatu etiketak

en: Delete marked responses
eu_ES: Ezabatu markatutako erantzunak

en: Delete survey
eu_ES: Ezabatu inkesta

en: Delete the selected entries
eu_ES: Ezabatu aukeratutako sarrerak

en: Delete this attribute:
eu_ES: Ezabatu atributu hau:

en: Delete this entry
eu_ES: Erregistro hau ezabatu

en: Delete this response
eu_ES: Ezabatu erantzun hau

en: Delete this user
eu_ES: Ezabatu erabiltzaile hau

en: Delete token attribute %s
eu_ES: Ezabatu %s gako-atributua

en: Delete user
eu_ES: Ezabatu erabiltzailea

en: Delete value
eu_ES: Ezabatu balioa

en: Deleting User
eu_ES: Erabiltzailea ezabatzen

en: Deleting answers: %u answers deleted
eu_ES: Erantzunak ezabatzen: %u erantzun ezabatuta

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
eu_ES: Ebaluazioak ezabatzen: %u ebaluazio ezabatuta

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
eu_ES: Baldintzak ezabatzen: %u baldintza ezabatuta

en: Deleting groups: %u groups deleted
eu_ES: Taldeak ezabatzen: %u talde ezabatuta

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
eu_ES: Galdera-atributuak ezabatzen: %u atributu ezabatuta

en: Deleting questions: %u questions deleted
eu_ES: Galderak ezabatzen: %u galdera ezabatuta

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
eu_ES: Inkestaren hizkuntza-parametroak ezabatzen: %u inkestaren hizkuntza-parametro ezabatuta

en: Deleting survey table: %s
eu_ES: Inkesta-taula ezabatzen: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
eu_ES: Inkestak ezabatzen: %u inkesta ezabatuta

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
eu_ES: Talde hau ezabatzerakoan dagozkion galdera eta erantzun guztiak ere ezabatu egingo dira. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
eu_ES: Galdera hau ezabatzean haren aukerak eta azpi-galderak ere ezabatuko dira. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
eu_ES: Demo modua bakarrik: fitxategiak igotzea desgaituta dago sistema honetan.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
eu_ES: Demo modua: txantiloi-fitxategiak igotzea desaktibatuta dago.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
eu_ES: Demo modua: txantiloiak igotzea desaktibatuta dago.

en: Description
eu_ES: Deskribapena

en: Description of the survey
eu_ES: Inkestaren deskribapena

en: Description:
eu_ES: Deskribapena:

en: Detailed Error
eu_ES: Errorearen xehetasuna

en: Detailed admin notification
eu_ES: Administratzaileentzako jakinarazpen xehekatua

en: Detailed admin notification email body:
eu_ES: Administratzaileentzako jakinarazpen xehekatuaren mezu elektronikoaren gorputza:

en: Detailed admin notification subject:
eu_ES: Administratzaileentzako jakinarazpen xehekatuaren mezu elektronikoaren gaia:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
eu_ES: Posta elektronikoaren bidezko jakinarazpen zehatza emaitzekin honi bidaliko zaio:

en: Detailed notification attachments:
eu_ES: Jakinarazpen xehekatuaren eranskinak

en: Determine whether a variable is considered to be empty
eu_ES: Zehaztu aldagai bat hutsik dagoela jotzen den

en: Did Not Save
eu_ES: Ez da gorde

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
eu_ES: %s izeneko direktorioa jadanik badago; aukeratu beste izen bat.

en: Disable chart
eu_ES: Desgaitu grafikoa

en: Disable map display
eu_ES: Desgaitu erakutsi mapa

en: Disable only
eu_ES: Desgaitu bakarrik

en: Disable the next button until time limit expires
eu_ES: Desgaitu Hurrengoa botoia denbora-muga amaitu arte

en: Disable the prev button until the time limit expires
eu_ES: Desgaitu Aurrekoa botoia denbora-muga amaitu arte

en: Disabled
eu_ES: Ezgaiturik

en: Display
eu_ES: Erakutsi:

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
eu_ES: Erakutsi 'Denbora-mugaren abisua’ atzerako kontaketan honenbeste segundo-kopuru geratzen denean (abisua ez da agertuko hutsik utziz gero)

en: Display a chart in the statistics?
eu_ES: Bistaratu estatistika-grafiko bat?

en: Display as bar chart
eu_ES: Erakutsi barra-diagrama gisa

en: Display as pie chart
eu_ES: Erakutsi grafiko ziurkular gisa

en: Display chart
eu_ES: Bistaratu grafikoa

en: Display columns
eu_ES: Erakutsi zutabeak

en: Display dropdown boxes
eu_ES: Erakutsi goitik beherako menuak

en: Display map
eu_ES: Erakutsi mapa

en: Display min and max value under the slider
eu_ES: Erakutsi gehieneko eta gutxieneko balioak korritze-barraren azpian.

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
eu_ES: Zenbakiak erakusten ditu, komarekin bereizle hamartar gisa, beharrezkoa bada

en: Display participants
eu_ES: Erakutsi parte-hartzaileak

en: Display rows
eu_ES: Erakutsi errenkadak

en: Display slider min and max value
eu_ES: Erakutsi korritze-barraren gehieneko eta gutxieneko balioak.

en: Display survey tokens after adding?
eu_ES: Zabaldu inkesta-bereizleak, gehitu ondoren?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
eu_ES: Erakutsi 'Denbora-mugaren amaieraren mezua' honenbeste segundotan, 'Denbora-mugako ekintza’ burutu aurretik (lehenetsita, 1 segundo, hutsik utziz gero)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
eu_ES: Erakutsi 2. 'Denbora-mugaren amaieraren abisua’ atzerako kontaketan honenbeste segundo-kopuru geratzen denean (abisua ez da agertuko zuriz utziz gero)

en: Display:
eu_ES: Erakutsi:

en: Do you really want to delete all marked responses?
eu_ES: Ziur zaude markatutako erantzunak ezabatu nahi dituzula?

en: Do you really want to delete this label set?
eu_ES: Ziur zaude etiketa-multzo hau ezabatu nahi duzula?

en: Do you really want to delete this response?
eu_ES: Ziur zaude erantzun hau ezabatu nahi duzula?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
eu_ES: Datu-basea orain bete nahi duzu, beharrezkoak diren taulak sortuz?

en: Don't import if label set already exists:
eu_ES: Ez inportatu etiketa-multzoa jadanik baldin badago:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
eu_ES: Eginda. Probatu zure inkesta %s ikonoa erabilita.

en: Dot (.)
eu_ES: Puntua (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
eu_ES: Ezkerreko zerrendako elementuak eskuinera mugitzeko, egin klik bikoitza edo arrastatu eta askatu. Lehentasun handieneko elementua goialdean egon behar da eta lehentasun txikienekoa beheko aldean.

en: Download
eu_ES: Deskargatu

en: Download all files in this response as a zip file
eu_ES: Deskargatu erantzun honen fitxategi guztiak zip fitxategi batean

en: Download marked files
eu_ES: Deskargatu markatutako fitxategiak

en: Download the data and the syntax file.
eu_ES: Deskargatu datuak eta sintaxi-fitxategia.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
eu_ES: Arrastatu eta jaregin markatzailea nahi duzun tokira. Saguaren eskuin-botoia ere sakatu dezakezu maparen gainean markatzailea mugitzeko.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
eu_ES: Arrastatu atributu hau beste zutabe batera parte-hartzaileen datu-base nagusiarekin mapeatzeko

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
eu_ES: Arrastatu CSV eremu bat behean zerrendatutako parte-hartzaile baten atributu berri batera zure datuak hara inportatzeko.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
eu_ES: Arrastatu CSV eremu bat area honetara parte-hartzailearen atributu berri bat sortzeko eta zure datuak hara inportatzeko.

en: Drop-down list
eu_ES: Goitibeherako zerrenda

en: Dropdown prefix/suffix
eu_ES: Goitik beherako menuaren aurrizkia/atzizkia

en: Dropdown separator
eu_ES: Goitik beherako menuaren bereizlea

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
eu_ES: Kode bikoiztuak aurkitu dira. Erregistro horiek ez dira eguneratuko.

en: Duplicate label set name
eu_ES: Bikoiztutako etiketa-multzoaren izena

en: Duplicate records removed
eu_ES: Bikoiztutako erregistroak ezabatu dira

en: Duplicates are determined by:
eu_ES: Bikoiztutakoak honen arabera daude zehaztuta:

en: Dutch
eu_ES: Nederlandera

en: Dutch (informal)
eu_ES: Nederlandera (informala)

en: ERROR MESSAGE
eu_ES: ERRORE-MEZUA

en: EUC-JP Japanese
eu_ES: EUC-JP Japoniera

en: EUC-KR Korean
eu_ES: EUC-KR Koreera

en: Each answer must be %s
eu_ES: Erantzuna %s izan behar da

en: Each answer must be at least %s
eu_ES: Erantzuna gutxienez %s izan behar da

en: Each answer must be at most %s
eu_ES: Erantzuna gehienez %s izan behar da

en: Each answer must be between %s and %s
eu_ES: Erantzun bakoitza %s eta %s artekoa izan behar da

en: Earlier than:
eu_ES: hau baino lehenago:

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: Edit Group
eu_ES: Editatu taldea

en: Edit URL parameter
eu_ES: Editatu URL parametroa

en: Edit answer options
eu_ES: Editatu erantzun-aukerak

en: Edit answer options for this question
eu_ES: Editatu erantzun-aukerak galdera honentzat

en: Edit attribute
eu_ES: Editatu atributua

en: Edit condition
eu_ES: Editatu baldintza

en: Edit current question group
eu_ES: Editatu uneko galdera-taldea

en: Edit current user group
eu_ES: Editatu uneko erabiltzaile-taldea

en: Edit default answer values
eu_ES: Editatu lehenetsitako erantzun-balioak

en: Edit email templates
eu_ES: Aldatu helbide elektronikoen txantiloiak

en: Edit label set
eu_ES: Editatu etiketa-multzoak

en: Edit label sets
eu_ES: Editatu etiketa-multzoak

en: Edit permissions
eu_ES: Editatu baimenak

en: Edit question
eu_ES: Editatu galdera

en: Edit quota
eu_ES: Editatu kuota

en: Edit response URL
eu_ES: Editatu erantzunaren URLa

en: Edit subquestions
eu_ES: Editatu azpi-galderak

en: Edit subquestions for this question
eu_ES: Editatu azpi-galderak galdera honentzat

en: Edit survey permissions
eu_ES: Editatu inkesta-baimenak

en: Edit survey permissions for group %s
eu_ES: Editatu inkesta-baimenak erabiltzaile-talde honentzat %s

en: Edit survey permissions for user %s
eu_ES: Editatu inkesta-baimenak erabiltzaile honentzat: %s

en: Edit survey settings
eu_ES: Editatu inkesta-ezarpenak

en: Edit this entry
eu_ES: Erregistro hau editatu

en: Edit this response
eu_ES: Editatu erantzuna

en: Edit this token
eu_ES: Editatu sarrera hau

en: Edit this user
eu_ES: Editatu erabiltzaile hau

en: Edit user permissions for user %s
eu_ES: Editatu erabiltzaile-baimenak erabiltzaile honentzat %s

en: Edit value
eu_ES: Editatu balioa

en: Editing
eu_ES: Editatzen

en: Editing %s
eu_ES: %s editatzen

en: Editing response (ID %s)
eu_ES: Erantzuna editatzen (ID %s)

en: Editing user
eu_ES: Erabiltzailea editatzen

en: Editing user group (Owner: %s)
eu_ES: Editatu erabiltzaile-taldea (Jabea: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
eu_ES: Oso denbora luzean egon zara ez aktibo, cookie-ak desaktibatuta dituzu zure nabigatzailean edo arazoak daude zure konexioarekin.

en: Email
eu_ES: Helbide elektronikoa

en: Email address
eu_ES: Helbide elektronikoa

en: Email address is not valid.
eu_ES: Helbide elektronikoa ez da zuzena.

en: Email address of the survey administrator
eu_ES: Inkesta-administratzailearen helbide elektronikoa

en: Email batch size:
eu_ES: Lote berean bidali daitezkeen mezu elektronikoen kopurua, gehienez

en: Email from the token
eu_ES: Inkestatuaren helbide elektronikoa

en: Email method:
eu_ES: Posta bidaltzeko metodoa:

en: Email settings
eu_ES: Helbide elektronikoaren konfigurazioa

en: Email status
eu_ES: Helbide elektronikoaren egoera

en: Email templates
eu_ES: Mezu elektronikoen txantiloiak

en: Email templates successfully saved.
eu_ES: Mezu elektronikoen txantiloiak behar bezala gorde dira.

en: Email to %s failed. Error Message:
eu_ES:  %s-ri bidalitako mezu elektronikoak huts egin du. Errore-mezua:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
eu_ES: {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL})-ri mezu elektronikoa bidaltzea atzeratu egin da: inkestatua oraindik ez da balioduna.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
eu_ES: {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL})-ri mezu elektronikoa bidaltzea baztertu egin da: inkestatua ez da balioduna.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
eu_ES: {NAME} ({EMAIL})-rentzako mezu elektronikoak huts egin du.

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
eu_ES: Mezu elektronikoa ez da bidali demo modua aktibatuta dagoelako.

en: Email:
eu_ES: Helbide elektronikoa:

en: Enable chart
eu_ES: Gaitu grafikoa

en: Enable map display
eu_ES: Gaitu erakutsi mapa

en: Encryption type:
eu_ES: Enkriptazio mota:

en: End URL:
eu_ES: Irteerako URLa:

en: End message:
eu_ES: Agur esateko mezua:

en: English
eu_ES: Ingelesa

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
eu_ES: Ziurtatu erantzunen ahalik eta gutxieneko kopurua (0 = mugarik ez)

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
eu_ES: Sartu espresio boolear bat galdera osoa balidatzeko.

en: Enter a header text for the first scale
eu_ES: Sartu lehenengo eskalaren goiburu-testua

en: Enter a header text for the second scale
eu_ES: Sartu bigarren eskalaren goiburu-testua

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
eu_ES: Inkesta honetarako izen eta pasahitza aukeratu eta "Gorde" sakatu.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
eu_ES: Sartu galderaren IDa aurreko galdera baten azpi-galderaren ordena lortzeko

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
eu_ES: Sartu aukera anitzeko galderaren/en kodea/k (puntu eta komaz bereizita) galdera honetarako bat datozen erantzun-aukerak baztertzeko.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
eu_ES: Sartu aukera anitzeko galderaren/en kodea/k (puntu eta komaz bereizita) galdera honetarako bat datozen erantzun-aukerak bakarrik erakusteko.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
eu_ES: Zure datuak idatzi, eta berehala bidaliko zaizu inkestan parte hartzeko esteka bat duen mezu elektroniko bat.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
eu_ES: Sartu zure posta elektronikoko zerbitzari-izena (edo ip) eta portua; adibidez: imap.nireenpresa.com:995

en: Enter your labels:
eu_ES: Sartu zure etiketak:

en: Equals
eu_ES: berdin

en: Equals sum value
eu_ES: Batura-balioaren berdina

en: Equals:
eu_ES: honen berdina:

en: Equation
eu_ES: Ekuazioa

en: Error
eu_ES: Errorea

en: Error Files List
eu_ES: Errore-fitxategien zerrenda

en: Error files list
eu_ES: Errore-fitxategien zerrenda

en: Error in SQL update
eu_ES: Errorea SQL eguneraketan

en: Error on %s for subquestion %s: %s
eu_ES: Errorea %s-n, azpi-galdera honetarako %s: %s

en: Error saving results
eu_ES: Errorea erantzunak gordetzean

en: Error:
eu_ES: Errorea:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
eu_ES: Errorea: 'other’ erreserbatutako hitza da

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
eu_ES: Errorea: posta elektronikoak huts egin du; baliteke PHP Mail Setup arazo bat egotea zerbitzarian. Inkesta-xehetasunak gorde egin dira; halere, ez duzu mezu elektroniko bat jasoko xehetasunekin. Mesedez, gorde itzazu erabili dituzun "izena" eta "pasahitza”, gerorako erreferentzia gisa.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
eu_ES: Errorea: Erantzun-taula ez da existitzen. Inkesta ezin da desaktibatu.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
eu_ES: Errorea: ez dago erantzun-aukerarik galdera honentzat edo/eta ez daude zehaztuta hizkuntza honetan.

en: Error: There are no answers defined for this question.
eu_ES: Errorea. Ez dago erantzunik definituta galdera honentzat.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
eu_ES: Errorea. Aukeretan, errepikaturiko kodeak erabiltzen saiatzen ari zara.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
eu_ES: Errorea: bikoiztutako etiketa-kodeak erabiltzen saiatzen ari zara

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
eu_ES: Errorea: bikoiztutako azpi-galderen kodeak erabiltzen saiatzen ari zara

en: Error: You have to enter a group title for each language.
eu_ES: Errorea: atal-izenburua idatzi behar duzu hizkuntza bakoitzerako.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
eu_ES: Errorea: Etiketaren izena idatzi behar duzu.

en: Estonian
eu_ES: Estoniera

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
eu_ES: Badirudi dena ondo dagoela. Mesedez, joan hurrengo urratsera.

en: Example data
eu_ES: Adibide moduan emandako datuak

en: Exclude answers?
eu_ES: Erantzunak baztertu?

en: Exclude quotas?
eu_ES: Kuotak baztertu?

en: Exclude record IDs?
eu_ES: Baztertu erregistroen IDak?

en: Exclude survey permissions?
eu_ES: Inkesta-baimenak baztertu?

en: Exclusive option
eu_ES: Baztertze-aukera

en: Execute survey
eu_ES: Inkesta bete

en: Existing LID: %s
eu_ES: Lehendik dagoen LID: %s

en: Existing attribute
eu_ES: Lehendik dagoen atributua

en: Existing participant attributes
eu_ES: Lehendik dauden parte-hartzaileen atributuak

en: Exit and clear survey
eu_ES: Irten eta garbitu inkesta

en: Expected expressions separated by commas
eu_ES: Ez dago komaz bereizitako adierazpenik

en: Expected left parentheses after function name
eu_ES: Parentesi bat falta da ezkerrean, funtzioaren izenaren ondoren

en: Expected right parentheses
eu_ES: Parentesi bat falta da eskuinaldean

en: Expiration
eu_ES: Iraungitzea

en: Expire survey
eu_ES: Inkesta iraungita dago

en: Expired
eu_ES: Iraungita

en: Expiry date/time:
eu_ES: Amaiera-data/-ordua:

en: Exponential expression
eu_ES: Adierazpen esponentzialak

en: Export
eu_ES: Esportatu

en: Export VV file
eu_ES: Esportatu VV fitxategira

en: Export a VV survey file
eu_ES: Esportatu VV inkesta-fitxategi batera

en: Export data
eu_ES: Esportatu datuak

en: Export multiple label sets
eu_ES: Esportatu etiketa-multzo batzuk

en: Export resources as ZIP archive
eu_ES: Esportatu baliabideak ZIP fitxategi gisa

en: Export results
eu_ES: Esportatu emaitzak

en: Export selected label sets
eu_ES: Esportatu aukeratutako etiketa-multzoak

en: Export survey
eu_ES: Esportatu inkesta

en: Export survey results
eu_ES: Esportatu inkesta-emaitzak

en: Export syntax
eu_ES: Esportatu sintaxia

en: Export this label set
eu_ES: Esportatu etiketa-multzo hau

en: Export this question group
eu_ES: Esportatu galdera-talde hau

en: Export tokens
eu_ES: Esportatu inkestatuak

en: Expression Manager
eu_ES: Adierazpen-kudeatzailea

en: Extra comma found in function
eu_ES: Koma bat dago soberan funtzioan

en: Extra right parentheses detected
eu_ES: Parentesi bat dago soberan eskuinaldean

en: Extra token found after expressions
eu_ES: Soberako bereizte-karaktere aurkitu da adierazpenen ostean

en: Extra tokens found
eu_ES: Soberako bereizte-karaktere aurkitu dira

en: Failed
eu_ES: Huts egin du

en: Failed to activate the plugin.
eu_ES: Ezin izan da plugina aktibatu.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
eu_ES: Errorea taldea gehitzean. Ez da talde-izenik adierazi.

en: Failed to add group! Group already exists.
eu_ES: Errorea taldea gehitzean. Jadanik badago talde hori.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
eu_ES: Errorea taldea gehitzean. Talde-izenaren luzerak 20 karaktere baino gehiago ditu.

en: Failed to add user
eu_ES: Ezin izan da gehitu erabiltzailea

en: Failed to add user group.
eu_ES: Ezin izan da erabiltzaile-taldea gehitu.

en: Failed to add user.
eu_ES: Ezin izan da erabiltzailea gehitu.

en: Failed to create token entries
eu_ES: Ezin izan dira sortu inkestatuak

en: Failed to deactivate the plugin.
eu_ES: Ezin izan da plugina desaktibatu.

en: Failed to delete answer
eu_ES: Errorea erantzuna ezabatzean.

en: Failed to edit user group!
eu_ES: Errorea erabiltzaile-taldea editatzean!

en: Failed to open the uploaded file!
eu_ES: Ezin izan da ireki kargatutako fitxategia

en: Failed to remove user.
eu_ES: Errorea erabiltzailea ezabatzean.

en: Failed to update answer:
eu_ES: Erantzuna egunerakoan akatsa:

en: Failed to update answers
eu_ES: Erantzunen eguneratzeak huts egin du.

en: Failed to update survey permissions!
eu_ES: Ezin izan dira eguneratu inkesta-baimenak!

en: Failed.
eu_ES: Errorea.

en: Fax to:
eu_ES: Faxa honi bidali:

en: Feb
eu_ES: Ots

en: February
eu_ES: otsaila

en: Female
eu_ES: Emakumea

en: Field caption
eu_ES: Eremu-deskribapena

en: Field description
eu_ES: Eremuaren deskribapena

en: File
eu_ES: Fitxategia

en: File %s
eu_ES:  %s fitxategia

en: File %s deleted
eu_ES: %s fitxategia ezabatu da.

en: File %s uploaded
eu_ES: Igo da %s fitxategia.

en: File backup created: %s
eu_ES: Sortu da segurtasun-kopiako fitxategia: %s

en: File count
eu_ES: Fitxategi-zenbaketa

en: File metadata
eu_ES: Fitxategi-metadatuak

en: File name
eu_ES: Fitxategiaren izena

en: File seems empty or has only one line
eu_ES: Fitxategia hutsik dago edo bakarrik lerro bat du

en: File size
eu_ES: Fitxategi-neurria

en: File upload
eu_ES: Igo fitxategiak

en: File upload succeeded.
eu_ES: Fitxategia behar bezala kargatu da

en: Files
eu_ES: Fitxategiak

en: Filter HTML for XSS:
eu_ES: Iragazi HTML  XSS-rako:

en: Filter blank email addresses:
eu_ES: Iragazi hutsik dauden helbide elektronikoak:

en: Filter duplicate records:
eu_ES: Iragazi bikoizturiko erregistroak

en: Filter the available answers by this value
eu_ES: Iragazi eskuragarri dauden erantzunak balio honen arabera

en: Filtered from statistics script
eu_ES: Estatistika-aplikazioak iragazita

en: Finalize response submission
eu_ES: Amaitu erantzunen bidalketa

en: Find first occurrence of a string
eu_ES: Aurkitu kate baten lehenengo gertaera

en: Find highest value
eu_ES: Aurkitu baliorik altuena

en: Find lowest value
eu_ES: Aurkitu baliorik baxuena

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
eu_ES: Aurkitu kate baten lehenengo gertaeraren kokapena (maiuskulak zein minuskulak)

en: Find position of first occurrence of a string
eu_ES: Aurkitu kate baten lehenengo gertaeraren kokapena

en: Find whether the type of a variable is string
eu_ES: Aztertu aldagai bat karaktere-kate bat den

en: Finds whether a value is not a number
eu_ES: Aztertu balio bat zenbaki ez den

en: Finds whether a variable is NULL
eu_ES: Aztertu aldagai bat nulua (NULL) den

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
eu_ES: Aztertu aldagai bat zenbaki bat edo kate numeriko bat den

en: Finds whether the type of a variable is float
eu_ES: Aztertu aldagai bat koma mugikor motakoa den

en: Finnish
eu_ES: Finlandiera

en: First choice
eu_ES: Lehen aukera

en: First line contains the code of questions:
eu_ES: Lehenengo errenkadak galdera-kodeak ditu:

en: First name
eu_ES: Izena

en: First name from token
eu_ES: Inkestatuaren izena

en: Folder
eu_ES: Karpeta

en: Follow the following link to update it
eu_ES: Esteka honetan sakatu eguneratzeko:

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
eu_ES: Honako inkesta hauek oraindik ez daude aktibatuta, baina jadanik erregistratu zaitezke.

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
eu_ES: MS Excelen erraz irekitzeko, luzapena aldatu 'tab' edo 'txt' jarrita.

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
eu_ES: Goitik beherako menuaren laukietarako, erakutsi honenbeste errenkada

en: Forbidden Extension
eu_ES: Luzapena ez da balioduna.

en: Force HTTPS:
eu_ES: Behartu HTTPS:

en: Force import:
eu_ES: Behartu inportazioa

en: Forgot your password?
eu_ES: Pasahitza ahaztu duzu?

en: Format
eu_ES: Formatua

en: Format a GMT date/time
eu_ES: Formateatu GMT data/ordua

en: Format a local date/time
eu_ES: Formateatu tokiko data/ordua

en: Format a local time/date as integer
eu_ES: Osoko zenbakiaren formatua eman tokiko orduari/datari

en: Format a number with grouped thousands
eu_ES: Formatua eman milakoen bereizlea duen zenbaki bati

en: Format:
eu_ES: Formatua:

en: Format: %s
eu_ES: Formatua: %s

en: Found
eu_ES: Aurkitu da

en: Found & writable
eu_ES: Aurkituta & editagarria

en: French
eu_ES: Frantsesa

en: Full
eu_ES: Osoa

en: Full answers
eu_ES: Erantzun osoak

en: Full name
eu_ES: Izen osoa

en: Full name:
eu_ES: Izen osoa:

en: Full names
eu_ES: Izen osoak

en: Full question text
eu_ES: Galdera osoaren testua

en: Full responses
eu_ES: Erantzun osoak

en: Full selector
eu_ES: Hautatzaile osoa

en: Full template editor
eu_ES: Txantiloien editore osoa:

en: Function does not support %s arguments
eu_ES: Funtzioak ez ditu %s argumentu onartzen

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
eu_ES: Funtzioak argumentu-kopurua hau onartzen du, non -1=mugagabea: %s

en: GB2312 Simplified Chinese
eu_ES: GB2312 Txinera sinplifikatua

en: GBK Simplified Chinese
eu_ES: GBK Txinera sinplifikatua

en: GEOSTD8 Georgian
eu_ES: GEOSTD8 Georgiera

en: Galician
eu_ES: Galiziera

en: Gender
eu_ES: Generoa

en: General
eu_ES: Orokorra

en: General filters
eu_ES: Iragazki orokorrak

en: General settings
eu_ES: Konfigurazio orokorra

en: Generate a random integer
eu_ES: Sortu osoko zenbaki aleatorio bat

en: Generate tokens
eu_ES: Sortu pasahitzak

en: Georgian
eu_ES: Georgiera

en: German
eu_ES: Alemana

en: German (informal)
eu_ES: Alemana (informala)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
eu_ES: Lortu data baten UNIX denbora-marka (6 argumentuetako bakoitza aukerakoa da)

en: Get order from previous question
eu_ES: Lortu aurreko galdera baten ordena

en: Get string length
eu_ES: Lortu katearen luzera

en: Get the default location using the user's IP address?
eu_ES: Jarri lehenetsitako kokapena inkestatuaren IP helbidea erabiliz?

en: Get the integer value of a variable
eu_ES: Lortu aldagai baten osoko balioa

en: Get value of pi
eu_ES: Lortu pi-ren balioa

en: Global settings
eu_ES: Konfigurazio globala

en: Global settings were saved.
eu_ES: Gorde dira konfigurazio-parametro globalak

en: Go to question
eu_ES: Joan galderara

en: Go to question group
eu_ES: Joan galdera-taldera

en: Go to survey
eu_ES: Joan inkestara

en: Google Maps API key:
eu_ES: Google Maps API gakoa:

en: Google Translate API key:
eu_ES: Google Translate API gakoa:

en: Greater than
eu_ES: hau baino handiagoa da

en: Greater than (Strings)
eu_ES: hau baino handiagoa (kateak)

en: Greater than or equal to
eu_ES: hau baino handiagoa edo berdina

en: Greater than or equal to (Strings)
eu_ES: hau baino handiagoa edo berdina (kateak)

en: Greater than:
eu_ES: hau baino handiagoa:

en: Greek
eu_ES: Grekoa

en: Group
eu_ES: Taldea

en: Group 1: The first lot of questions
eu_ES: 1. taldea: lehen galdera-multzoa

en: Group by Group
eu_ES: Taldez talde

en: Group could not be deleted
eu_ES: Ezin izan da taldea ezabatu.

en: Group description
eu_ES: Talde-deskribapena

en: Group member can only see own group:
eu_ES: Taldeko kideek bakarrik beren taldea ikus dezakete:

en: Group members
eu_ES: Talde-kideak

en: Group not found.
eu_ES: Ez da aurkitu taldea.

en: Group of checkboxes
eu_ES: Aukera anitzeko kontrol-laukiak

en: Group time
eu_ES: Talde-denbora

en: Gujarati
eu_ES: Guyaratí

en: HP West European
eu_ES: HP Mendebaldeko Europa

en: HTML editor
eu_ES: HTML editorea

en: Header for first scale
eu_ES: Lehenengo eskalaren goiburua

en: Header for second scale
eu_ES: Bigarren eskalaren goiburua

en: Heading
eu_ES: Goiburua

en: Headings
eu_ES: Goiburuak

en: Hebrew
eu_ES: Hebraiera

en: Height of dropdown
eu_ES: Goitik beherako menuaren altuera

en: Hello %s,
eu_ES: Kaixo, %s:

en: Help about this question
eu_ES: Galderari buruzko laguntza

en: Help:
eu_ES: Laguntza:

en: Hidden
eu_ES: Ezkutatua

en: Hide advanced settings
eu_ES: Ezkutatu konfigurazio aurreratua

en: Hide both
eu_ES: Ezkutatu biak

en: Hide both (Forced by the system administrator)
eu_ES: Ezkutatu biak (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Hide the tip that is normally shown with a question
eu_ES: Ezkutatu galdera batekin normalean agertzen den laguntza-testua

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
eu_ES: Ezkutatu galdera hau edozein unetan. Hori erabilgarria da datuak sartzeko, erantzunen aurreosaketa erabilita.

en: Hide tip
eu_ES: Ezkutatu laguntza

en: Hindi
eu_ES: Hindia

en: Hour
eu_ES: Ordua

en: How many roads must a man walk down?
eu_ES: Zenbat bide ibili behar ditu gizonak?

en: How many rows to display
eu_ES: Zenbat errenkadak erakutsi

en: Huge Free Text
eu_ES: Testu aske erraldoia

en: Hungarian
eu_ES: Hungariera

en: I accept
eu_ES: Onartzen dut

en: IP Addresses will be logged
eu_ES: IP helbideak gordeko dira.

en: IP Info DB API Key:
eu_ES: IP informazioa eta DB API gakoa:

en: IP address
eu_ES: IP helbidea

en: IP as default location
eu_ES: IP, lehenetsitako kokapen gisa

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
eu_ES: ISO 8859-1 Mendebaldeko Europa (latinoa1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
eu_ES: ISO 8859-13 Baltikokoa (latinoa7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
eu_ES: ISO 8859-2 Europa Erdikoa (latinoa2)

en: ISO 8859-7 Greek
eu_ES: ISO 8859-7 Greziera

en: ISO 8859-8 Hebrew
eu_ES: ISO 8859-8 Hebreera

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
eu_ES: ISO 8859-9 Turkiera (latinoa5)

en: Icelandic
eu_ES: Islandiera

en: Identifier
eu_ES: Identifikatzailea

en: Identifier:
eu_ES: Identifikatzailea:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
eu_ES: Errorerik agertuz gero, prozesu hau aldi batzuetan errepikatu beharko duzu.

en: If necessary the database will be updated.
eu_ES: Behar izanez gero, datu-basea eguneratu egingo da.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
eu_ES: Azpi-galderetako bat markatuta baldin badago, orduan markatutako azpi-galdera bakoitzeko ebaluazio gisa gehituko da balio hori.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
eu_ES: Datu-basea oraindik existitzen ez bada, sortu egingo da (ziurtatu datu-baseko zure erabiltzaileak beharrezko baimen guztiak dituela). Aitzitik, datu-base horretan jadanik LimeSurvey taulak baldin badaude, automatikoki eguneratuko dira instalazioa amaitu ondoren.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
eu_ES: Esteka ez badabil eta HTTPS aktibatzen baduzu, LimeSurvey hautsi egingo da eta ez duzu sarbiderik izango.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
eu_ES: Parte-hartzaileak aukera guztiak markatzen baditu, desmarkatu denak eta markatu "Baztertze-aukera” parametroan adierazitako aukera

en: If tokens are used, the public may register for this survey
eu_ES: Inkestatu-taulak erabiliz gero, interesdunak inkesta egiteko alta eska dezake.

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
eu_ES: Erabiltzaileen zerrenda beltzean bazaude, baina inkesta honetan parte hartu nahi baduzu eta gonbidapenak jaso nahi badituzu, sakatu, mesedez, esteka honetan:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
eu_ES: Inkestatu-funtzioak edo jakinarazpenaren helbide elektronikoak erabiltzen ari bazara, administratzailearen helbide elektroniko bat zehaztu behar duzu.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
eu_ES:  '%s’ aukeratzen baduzu, mesedez azaldu zure aukeraketa haren ondoko testu-eremuan.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
eu_ES: Inkestatu-taula ezabatzen baduzu, ez da pasahitza eskatuko inkesta betetzeko.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
eu_ES: Inkesta honetan parte hartu nahi ez baduzu eta gonbidapen gehiago jaso nahi ez baduzu, sakatu mesedez esteka honetan:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
eu_ES: Zure helbide elektronikoa ematen badiguzu, mezu bat bidaliko dizugu xehetasun guztiekin.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
eu_ES: Mezu honi buruzko zalantzarik izanez gero, jarri harremanetan, mesedez, gunearen administratzailearekin, hemen: %s. Eskerrik asko!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
eu_ES: Pasahitza eman bazaizu, sar ezazu testu-koadroan eta sakatu jarraitu.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
eu_ES: Atributu hori ezabatzen baduzu, informazio guztia galduko duzu.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
eu_ES: Posta helbideen formatua aldatzen baduzu, txantiloiak berrikusi beharko dituzu helbideen formatura egokitzeko

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
eu_ES: Erantzun anonimoen aukera hautatzen baduzu eta sarbide mugatuko inkesta bat sortzen baduzu, LimeSurveyk  'Y' batez markatuko du inkestatu batek inkesta amaitu duela adierazteko, data eta ordua jarri beharrean, parte-hartzaileen anonimatua babeste aldera.

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
eu_ES: Inkesta egiteko pasahitzik erabiltzen baduzu, egiaztatu, mesedez, ez duzula erantzunekin batera gordetzen. Aparteko datu-base batean kudeatzen da pasahitz hori, eta bakarrik erabiliko da inkesta amaitu duzun ala ez adierazteko. Ez dago modurik inkestako erantzunak identifikatzeko pasahitza erabiliz.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
eu_ES: Inkesta bat instalazio zahar batera inportatu nahi baduzu edo inkestak arazoak baditu: erabili bertsio zaharra (automatikoki aukeratzen da koderen bat bikoiztuta baldin badago).

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
eu_ES: Nahi baduzu, beste %s fitxategi gehiago igo ditzakezu; edo inkestara itzul zaitezke.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
eu_ES: Zure datu-basea partekatua bada, "lime_” aurrezkia gomendatzen da; horrela ez bada, eremua bete gabe utz dezakezu.

en: Images
eu_ES: Irudiak

en: Import
eu_ES: Inportatu

en: Import CSV
eu_ES: Inportatu CSV

en: Import Label Set
eu_ES: Etiketa-multzoa inportatu

en: Import VV file
eu_ES: Inportatu VV fitxategi bat

en: Import a VV response data file
eu_ES: Inportatu VV erantzun-datuen fitxategi bat

en: Import a VV survey file
eu_ES: Inportatu VV inkesta-fitxategi bat

en: Import as not finalized answers?
eu_ES: Inportatu erantzunak amaitugabe gisa?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
eu_ES: Inportazioak huts egin du. Zehaztutako fitxategi mota ez da balioduna '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
eu_ES: Inportazioak huts egin du: inportazio behartua eskatu da, baina fitxategiak ez du zutabe nahikorik inkesta betetzeko.

en: Import failed: No answers could be mapped.
eu_ES: Inportazioak huts egin du: erantzunak ezin izan dira mapeatu.

en: Import label set resources
eu_ES: Inportatu etiketa-multzoen baliabideak

en: Import label set(s)
eu_ES: Inportatu etiketa-multzoa/k

en: Import of label set(s) is completed.
eu_ES: Burutu da etiketa-multzoaren/en inportazioa

en: Import of survey is completed.
eu_ES: Inportatu da inkesta

en: Import old tokens
eu_ES: Inportatu inkestatu zaharrak

en: Import question group
eu_ES: Inportatu galdera-taldea

en: Import resources ZIP archive
eu_ES: Inportatu baliabideen ZIP fitxategia

en: Import responses
eu_ES: Inportatu erantzunak

en: Import responses from a deactivated survey table
eu_ES: Inportatu erantzunak aurretik desaktibatutako inkesta batetik

en: Import survey
eu_ES: Inportatu inkesta

en: Import survey data
eu_ES: Inkesta-inportazioko datuak.

en: Import survey resources
eu_ES: Inportatu inkesta-baliabideak

en: Import timings (if exist)
eu_ES: Inportatu denborak (egonez gero)

en: Important instructions
eu_ES: Jarraibide garrantzitsuak

en: Imported Files List
eu_ES: Inportaturiko fitxategien zerrenda

en: Imported files list
eu_ES: Inportatutako fitxategien zerrenda

en: Imported resources for
eu_ES: Baliabideak honetarako inportatuta

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
eu_ES: Taldea ezin da ezabatu gutxienez bere galderetako bat baldintza batekin lotuta dagoelako

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
eu_ES: Inprimatzeko bertsioan, ordeztu adierazgarritasun-ekuazioa azalpen-testu honekin.

en: Inactive
eu_ES: Desaktibatuta

en: Include:
eu_ES: Sartu:

en: Incomplete responses
eu_ES: Erantzun osogabeak

en: Incomplete responses only
eu_ES: Bakarrik osatu gabeko erantzunak

en: Incorrect permissions in your %s folder.
eu_ES: Baimen okerrak zure %s karpetan.

en: Incorrect username and/or password!
eu_ES: Erabiltzaile-izena eta pasahitza okerrak!

en: Increase
eu_ES: Handitu

en: Incremental
eu_ES: Inkrementala

en: Indonesian
eu_ES: Indonesiera

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
eu_ES: Hasierako Superadministratzailea ezin da ezabatu!

en: Inline HTML editor
eu_ES: Barne HTML editorea

en: Input
eu_ES: Sarrera

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
eu_ES: Txertatu orrialde-jauzia galdera honen aurretik inprimatzeko aurrebistan parametro honetarako “Bai” jarrita.

en: Insert page break in printable view
eu_ES: Txertatu orrialde-jauzia inprimatzeko aurrebistan

en: Inserting the label set failed.
eu_ES: Ezin izan da sartu etiketa-multzoa

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
eu_ES: HTML lerro-jauziak txertatzen ditu lerro-hasiera bakoitzaren aurretik karaktere-kate batean

en: Instructions for the impatient
eu_ES: Zazpikientzako jarraibideak

en: Integer only
eu_ES: Osoko zenbakiak bakarrik

en: Interfaces
eu_ES: Interfazea

en: Interview time
eu_ES: Elkarrizketa-denbora

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
eu_ES: PERL adierazpen erregular baliogabea: %s

en: Invalid group number for this survey:
eu_ES: Talde-zenbaki okerra inkesta honetarako:

en: Invalid survey ID
eu_ES: Inkestaren IDa ez da balioduna.

en: Invalid value(s) on the stack
eu_ES: Balio baliogabea(k) pilan

en: Invitation
eu_ES: Gonbidapena

en: Invitation attachments:
eu_ES: Gonbidapenaren eranskinak:

en: Invitation email
eu_ES: Gonbidapenaren mezu elektronikoa

en: Invitation email body:
eu_ES: Gonbidapenaren mezu elektronikoaren gorputza:

en: Invitation email subject
eu_ES: Gonbidapenaren mezu elektronikoaren gaia

en: Invitation email subject:
eu_ES: Gonbidapenaren mezu elektronikoaren gaia:

en: Invitation email:
eu_ES: Gonbidapenaren mezu elektronikoa:

en: Invitation sent date
eu_ES: Gonbidapena bidalitako data

en: Invitation sent to:
eu_ES: Gonbidapen bat bidali zaio erabiltzaile honi:

en: Invitation sent?
eu_ES: Bidali da gonbidapena?

en: Invitation status:
eu_ES: Gonbidapen-egoera:

en: Invitation to participate in a survey
eu_ES: Inkestan parte hartzeko gonbidapena

en: Invited
eu_ES: Gonbidatuak

en: Irish
eu_ES: Irlandera

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
eu_ES: Ez dago baimendutako erantzunik (egiteke) 'Baturaren balioaren berdina' or 'Gutxieneko baturaren balioa' definituta daudenean?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
eu_ES: Inkestatuak igotako fitxategien iruzkinak egin behar ditu?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
eu_ES: Inkestatuak igotako fitxategien izenburuak adierazi behar ditu?

en: It is missing a quota message for the following languages:
eu_ES: Kuota-mezu bat falta da hizkuntza hauetarako:

en: It is presented group by group.
eu_ES: Galderak taldeka aurkeztuko dira.

en: It is presented on one single page.
eu_ES: Galderak orrialde bakar batean aurkeztuko dira.

en: It is presented question by question.
eu_ES: Galderak banaka aurkeztuko dira.

en: It uses cookies for access control.
eu_ES: Sarbide-kontrolerako cookie-ak erabiltzen dira.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
eu_ES: Inkesta honetarako igotako edozein baliabide/fitxategi ere ezabatuko ditu.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
eu_ES: Oraindik posible da erantzunen estatistikak egitea LimeSurvey erabiliz.

en: Italian
eu_ES: Italiera

en: Italian (informal)
eu_ES: Italiera (informala)

en: Iterate survey
eu_ES: Iteratu inkesta

en: Jan
eu_ES: Urt

en: January
eu_ES: urtarrila

en: Japanese
eu_ES: Japoniera

en: Join array elements with a string
eu_ES: Batu matrize-elementuak karaktere-kate batekin

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
eu_ES: Testu-batzeak batutako testuak itzultzen ditu. Funtzio hau implode("",argN)ren alias bat da.

en: Jul
eu_ES: Uzt

en: July
eu_ES: uztaila

en: Jun
eu_ES: Eka

en: June
eu_ES: ekaina

en: KOI8-R Relcom Russian
eu_ES: KOI8-R Relcom Errusiera

en: KOI8-U Ukrainian
eu_ES: KOI8-U Ukrainera

en: Korean
eu_ES: Koreera

en: Kurdish (Sorani)
eu_ES: Kurduera (Sorani)

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
eu_ES: LDAP ezgaiturik dago edo ez da LDAP kontsultarik definitu.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
eu_ES: Administratzaileak LDAP kontsultak /application/config/ldap.php konfigurazio-fitxategian zehazten ditu.

en: Label
eu_ES: Etiketa

en: Label %s
eu_ES: %s etiketa

en: Label for 'Other:' option
eu_ES: 'Other:’ aukerarentzako etiketa

en: Label set browser
eu_ES: Etiketa-multzoaren nabigatzailea

en: Label set import summary
eu_ES: Etiketa-multzoaren inportazioaren laburpena

en: Label set name
eu_ES: Etiketa-multzoaren izena

en: Label set properties sucessfully updated.
eu_ES: Etiketa-multzoaren propietateak behar bezala eguneratu dira.

en: Label set sucessfully deleted.
eu_ES: Etiketa-multzoa behar bezala ezabatu da.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
eu_ES: Etiketa-multzoa ez da inportatu, jadanik badagoelako multzo hori.

en: Label sets
eu_ES: Etiketa-multzoak

en: Label:
eu_ES: Etiketa:

en: Labels
eu_ES: Etiketak

en: Labels sucessfully updated
eu_ES: Etiketak behar bezala eguneratu dira.

en: Language
eu_ES: Hizkuntza

en: Language Switch
eu_ES: Hizkuntza-aukeraketa

en: Language code
eu_ES: Hizkuntza-kodea

en: Language selection
eu_ES: Hizkuntza aukeratzea

en: Language:
eu_ES: Hizkuntza:

en: Languages
eu_ES: Hizkuntzak

en: Languages:
eu_ES: Hizkuntzak:

en: Last VV version
eu_ES: Azken VV bertsioa

en: Last invited
eu_ES: Azken aldiz gonbidatua

en: Last name
eu_ES: Abizena

en: Last name from token
eu_ES: Inkestatuaren abizenak

en: Last page
eu_ES: Azken orrialdea

en: Last reminder sent date
eu_ES: Bidalitako azken gogorarazpenaren data

en: Later than:
eu_ES: hau baino geroago:

en: Latvian
eu_ES: Letoniera

en: Less than
eu_ES: hau baino txikiagoa da

en: Less than (Strings)
eu_ES: hau baino txikiagoa (kateak)

en: Less than or equal to
eu_ES: hau baino txikiagoa edo berdina

en: Less than or equal to (Strings)
eu_ES: hau baino txikiagoa edo berdina (kateak)

en: Less than:
eu_ES: hau baino txikiagoa:

en: License
eu_ES: Lizentzia

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
eu_ES: LimeSurvey saia daiteke datu-basea zure ordez sortzen.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
eu_ES: LimeSurvey behar bezala instalatu da

en: LimeSurvey installer
eu_ES: LimeSurvey-ren instalatzailea

en: LimeSurvey online manual
eu_ES: LimeSurvey-ren onlineko eskuliburua

en: Limit
eu_ES: Muga

en: Limit the number of possible answers
eu_ES: Mugatu erantzun posibleen kopurua

en: Limit time to answer question (in seconds)
eu_ES: Mugatu galderaren erantzun-denbora (segundotan)

en: Limit:
eu_ES: Muga:

en: List
eu_ES: Zerrenda

en: List (Dropdown)
eu_ES: Zerrenda (goitik beherako menua)

en: List (Radio)
eu_ES: Zerrenda (aukera-botoia)

en: List survey publicly:
eu_ES: Inkesta jendearentzat ikusgai jarri:

en: List with comment
eu_ES: Zerrenda, iruzkinekin

en: Lithuanian
eu_ES: Lituaniera

en: Load now
eu_ES: Kargatu orain

en: Load unfinished survey
eu_ES: Kargatu amaitu gabeko inkesta

en: Loading translations
eu_ES: Itzulpenak kargatzen

en: Loading...
eu_ES: Kargatzen...

en: Location
eu_ES: Kokapena

en: Logic
eu_ES: Logika

en: Logic File for Survey #
eu_ES: # Inkestarako fitxategi logikoa

en: Logout
eu_ES: Saioa amaitu

en: Logout successful.
eu_ES: Behar bezala irten zara.

en: Long Free Text
eu_ES: Testu aske luzea

en: Mac Central European
eu_ES: Mac Europa Erdikoa

en: Mac West European
eu_ES: Mac Mendebaldeko Europa

en: Macedonian
eu_ES: Mazedoniarra

en: Mail to all Members
eu_ES: Mezua bidali kide guztiei

en: Main Admin Screen
eu_ES: Kudeaketa-orri nagusia

en: Make a comment on your choice here:
eu_ES: Zure aukera hemen komentatu:

en: Make a string lowercase
eu_ES: Jarri minuskulaz karaktere-kate bat

en: Make a string uppercase
eu_ES: Jarri maiuskulaz karaktere-kate bat

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
eu_ES: Nahitaezko egin 'Other:’ eremua testuz bete behar izatea,  'Other:' aukera aktibatuta dagoenean.

en: Make these mappings automatic in future
eu_ES: Automatikoki egin esleipen horiek hemendik aurrera

en: Malay
eu_ES: Malaysiera

en: Male
eu_ES: Gizona

en: Maltese
eu_ES: Maltera

en: Manage survey administrators
eu_ES: Kudeatu inkesta-administratzaileak

en: Mandatory Question
eu_ES: Nahitaezko galdera

en: Mandatory fields:
eu_ES: Nahitaezko eremuak:

en: Mandatory:
eu_ES: Nahitaezkoa:

en: Mandatory?
eu_ES: Nahitaezkoa?

en: Map height
eu_ES: Mapa-altuera

en: Map width
eu_ES: Mapa-zabalera

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
eu_ES: Esleitu zure parte-hartzailearen atributuak lehendik dagoen elementu-atributu bati edo sortu berri bat

en: Map zoom level
eu_ES: Maparen zoom maila

en: Marathi
eu_ES: Maratí

en: March
eu_ES: martxoa

en: Mask questions
eu_ES: Maskara-galderak

en: Max number of files
eu_ES: Fitxategien gehieneko kopurua

en: Maximum answers
eu_ES: Erantzunen gehieneko kopurua

en: Maximum characters
eu_ES: Zenbat karaktere gehienez

en: Maximum characters allowed
eu_ES: Onartutako gehienezko karaktereak

en: Maximum date
eu_ES: Gehieneko data

en: Maximum file size allowed (in KB)
eu_ES: Fitxategiaren baimendutako gehieneko neurria (KBetan)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
eu_ES: Galdera honetan inkestatuak igo ditzakeen fitxategien gehieneko kopurua

en: Maximum sum value
eu_ES: Baturaren gehienezko balioa

en: Maximum sum value of multiple numeric input
eu_ES: Zenbakizko sarreren baturaren gehieneko balioa

en: Maximum value
eu_ES: Gehienezko balioa

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
eu_ES: Matrize (multimalgua) motako galdera baten gehieneko balioa

en: Maximum value of the numeric input
eu_ES: Zenbakizko sarreraren gehienezko balioa

en: May
eu_ES: Mai

en: Maybe you don't have permission.
eu_ES: Baliteke baimenik ez izatea.

en: Median:
eu_ES: Mediana:

en: Message
eu_ES: Mezua

en: Message:
eu_ES: Mezua:

en: Min number of files
eu_ES: Fitxategien gutxieneko kopurua

en: Minimum answers
eu_ES: Gutxieneko erantzunak

en: Minimum date
eu_ES: Gutxieneko data

en: Minimum memory available
eu_ES: Memoria gutxiegi eskuragarri

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
eu_ES: Galdera honetan inkestatuak igo ditzakeen fitxategien gutxieneko kopurua

en: Minimum requirements
eu_ES: Gutxieneko eskakizunak

en: Minimum sum value
eu_ES: Batura gutxieneko balioa

en: Minimum value
eu_ES: Gutxieneko balioa

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
eu_ES: Matrize (multimalgua) motako galdera baten gutxieneko balioa

en: Minimum value of the numeric input
eu_ES: Zenbakizko sarreraren gutxieneko balioa

en: Minute step interval
eu_ES: Igarotze-tartea minututan

en: Missing %s closing right parentheses
eu_ES:  %s karakterea falta da eskuineko parentesia ixteko

en: Mobile
eu_ES: Sakelekoa

en: Mongolian
eu_ES: Mongoliera

en: Month
eu_ES: Hilabetea

en: Month display style
eu_ES: Hilabetea erakusteko estiloa

en: Move on without warning
eu_ES: Aurrera egin, abisatu gabe

en: Moving user templates to new location at %s...
eu_ES: Erabiltzaileen txantiloiak mugitzen kokapen berri honetara %s...

en: Multiple Numerical Input
eu_ES: Sarrera zenbakidun anitza

en: Multiple Short Text
eu_ES: Testu labur anitza

en: Multiple choice
eu_ES: Aukera anitza

en: Multiple choice questions
eu_ES: Aukera anitzeko galderak

en: Multiple choice with comments
eu_ES: Aukera anitza, iruzkinekin

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
eu_ES: Eremu-zenbakien batuketa balio honen berdina izan behar da

en: Name
eu_ES: Izena

en: Name [ID]
eu_ES: Izena [ID]

en: Name of the survey
eu_ES: Inkestaren izena

en: Name of the survey administrator
eu_ES: Inkesta-administratzailearen izena

en: Name:
eu_ES: Izena:

en: Navigation delay (seconds):
eu_ES: Nabigazio-atzerapena (segundoak):

en: New answer for quota '%s'
eu_ES: Erantzun berria '%s’ kuotarentzat

en: New answer option
eu_ES: Erantzun-aukera berria

en: New files were successfully installed.
eu_ES: Fitxategi berriak behar bezala instalatu dira.

en: New files will be downloaded and installed.
eu_ES: Fitxategi berriak deskargatu eta instalatuko dira.

en: New label set
eu_ES: Etiketa-multzo berria

en: New password: %s
eu_ES: Pasahitz berria: %s

en: New question group was saved.
eu_ES: Galdera-talde berria behar bezala gorde da.

en: New quota
eu_ES: Kuota berria

en: New scenario number:
eu_ES: Agertoki berriaren zenbakia:

en: New survey title:
eu_ES: Inkesta berriaren izenburua:

en: Next
eu_ES: Hurrengoa

en: Next choice
eu_ES: Hurrengo aukera

en: No
eu_ES: Ez

en: No (Forced by the system administrator)
eu_ES: Ez (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: No CFIELDNAME field set!
eu_ES: Ez da ezarri CFIELDNAME eremua!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
eu_ES: Ez da GIDik (Talderik) zehaztu . Galdera ezin izan da inportatu.

en: No HTML editor
eu_ES: Ez erabili HTML editorerik

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
eu_ES: Ez da SIDik (Inkestarik) zehaztu. Galdera ezin izan da inportatu.

en: No Username selected.
eu_ES: Ez da erabiltzailerik aukeratu.

en: No answer
eu_ES: Erantzunik ez

en: No available surveys
eu_ES: Ez dago ikestarik eskuragarri

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
eu_ES: Ezin izan da baldintzarik kopiatu (bikoiztuta zeudelako)

en: No control on checkbox
eu_ES: Kontrolik ez laukitxoan

en: No database action required!
eu_ES: Ez da behar datu-base ekintzarik!

en: No invitation code is needed to complete the survey.
eu_ES: Inkesta betetzeko ez da gonbidapen-koderik behar.

en: No matching CFIELDNAME group!
eu_ES: CFIELDNAME talde bat ez dator bat!

en: No matching CQID
eu_ES: CQID ez dator bat

en: No matching group
eu_ES: Bila zabiltzan taldea ez da aurkitu.

en: No matching question
eu_ES: Bila zabiltzan galdera ez da aurkitu.

en: No matching survey
eu_ES: Bila zabiltzan inkesta ez da aurkitu.

en: No new participants were created
eu_ES: Ez da sortu parte-hartzaile berririk

en: No of surveys
eu_ES: Inkesta-kopurua

en: No old responses found.
eu_ES: Ez da erantzun zaharrik aurkitu.

en: No participant information lost.
eu_ES: Ez da parte-hartzaileen informaziorik galdu.

en: No question group found.
eu_ES: Ez da aurkitu galdera-talderik

en: No question index will be shown with this format.
eu_ES: Ez da galdera-aurkibiderik erakutsiko formatu honekin.

en: No quotas have been set for this survey
eu_ES: Ez da kuotarik ezarri inkesta honetarako

en: No reminder(s) sent
eu_ES: Ez da gogorarazpenik bidali

en: No replacement variable available for this field
eu_ES: Ez dago eremu honetarako ordezkapen baliorik

en: No response lines in your file.
eu_ES: Ez dago erantzun-lerrorik zure fitxategian.

en: No responses are lost.
eu_ES: Ez da erantzunik galdu.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
eu_ES: Ez da zehaztu inkesta-IDrik. Ezin duzu inkesta kopiatu.

en: No, thanks.
eu_ES: Ez, eskerrik asko

en: Nominal
eu_ES: Nominala

en: None
eu_ES: Ezein ez

en: None found
eu_ES: Bat ere ez da aurkitu

en: Norwegian (Bokmal)
eu_ES: Norvegiera (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
eu_ES: Norvegiera (Nynorsk)

en: Not Selected
eu_ES: Ez aukeratua

en: Not a valid expression
eu_ES: Ez da adierazpen balioduna

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
eu_ES: Ez dira erantzun-aukera guztiak gorde. Normalean, zerbitzariak dituen mugengatik gertatzen da hori (ikus PHP konfigurazioa: max_input_vars) - mesedez, jarri harremanetan sistema-administratzailearekin.

en: Not all labels were updated successfully.
eu_ES: Zenbait etiketa ezin izan da eguneratu.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
eu_ES: Ez dira azpi-galdera guztiak gorde. Normalean, zerbitzariak dituen mugengatik gertatzen da hori (ikus PHP konfigurazioa: max_input_vars) - mesedez, jarri harremanetan sistema-administratzailearekin.

en: Not completed or Not displayed
eu_ES: Osatu gabe edo erakutsi gabe

en: Not displayed
eu_ES: Erakutsi gabe

en: Not enough values for calculation
eu_ES: Ez dago balio nahikorik kalkulua egiteko

en: Not equal to
eu_ES: ez da honen berdina

en: Not found
eu_ES: Ez da aurkitu

en: Not imported label sets
eu_ES: Inportatu gabeko etiketa-multzoak

en: Not invited
eu_ES: Gonbidatu gabeak

en: Not started
eu_ES: Hasi gabe

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
eu_ES: Kontuan hartu ebaluazio-atal hau bakarrik ikusiko dela ebaluazio-erregelak ezarri badira eta ebaluazio-modua aktibatuta badago.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
eu_ES: Ohartu ezingo duzula desegin aurrera jarraitzen baduzu. Datuak desagertu egingo dira.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
eu_ES: Oharra:  (*) batez markatutako eremu guztiak bete behar dira

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
eu_ES: Oharra: Demo modua aktibatuta dago. (*) batez markatutako parametroak ezin dira aldatu.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
eu_ES: Oharra: inkesta hau nahi gabe desaktibatu bazenuen, erraza da datuak berreskuratzea inkestaren egituran aldaketarik egiten ez baduzu. Ikus LimeSurvey-ren dokumentazioa informazio gehiago izateko

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
eu_ES: Oharra: elementu-eremu estandarrak ezin dira esleitu automatikoki

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
eu_ES: Oharra: bakarrik baimen mugatuak eman ahal dizkiezu beste erabiltzaileei, zure baimenak ere mugatuak direlako.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
eu_ES: Oharra: ezin duzu editatu adierazgarritasun-ekuazioa baldintzak daudelako ezarrita galderarentzat

en: Nothing to translate on this page
eu_ES: Ez dago zer itzuli orrialde honetan

en: Notification & data management
eu_ES: Jakinarazpen- eta datu-kudeaketa

en: Nov
eu_ES: Aza

en: November
eu_ES: azaroa

en: Null values are ignored in calculations
eu_ES: Kalkuluek ez dituzte balio nuluak kontuan hartzen.

en: Number greater than
eu_ES: Ondorengoa baino handiago den zenbakia:

en: Number less than
eu_ES: Ondorengoa baino txikiagoa den zenbakia:

en: Number of attribute fields to add:
eu_ES: Gehitu beharreko atributu osagarrien kopurua:

en: Number of cases
eu_ES: Kasu-kopurua

en: Number of files greater than
eu_ES: Fitxategi-kopurua hau baino handiagoa:

en: Number of files less than
eu_ES: Fitxategi-kopurua hau baino txikiagoa:

en: Number of records in this query:
eu_ES: Erregistro-kopurua kontsulta honetan:

en: Numbers
eu_ES: Zenbakiak

en: Numbers only
eu_ES: Zenbakiak bakarrik

en: Numbers only for 'Other'
eu_ES: Zenbakiak bakarrik 'Other’ eremuan

en: Numerical Input
eu_ES: Sarrera zenbakiduna

en: OR
eu_ES: EDO

en: Occitan
eu_ES: Okzitaniera

en: Oct
eu_ES: Urr

en: October
eu_ES: urria

en: Off
eu_ES: Desaktibatuta

en: Off (Forced by the system administrator)
eu_ES: Ez aktibo (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Old VV version
eu_ES: VV bertsio zaharra

en: On
eu_ES: Aktibatuta

en: On (Forced by the system administrator)
eu_ES: Aktibo (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: On errors
eu_ES: Erroreak daude

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
eu_ES: Errore bat gertatu da LimeSurvey.org webgunean eguneratze-informazioa eskatzean:

en: Once a survey is activated you can no longer:
eu_ES: Inkesta aktibatu eta gero ezingo duzu:

en: One
eu_ES: Bat

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
eu_ES: Igotako fitxategi batek edo gehiagok ez dute baimendutako formatua edo tamaina, edo ez da gutxieneko fitxategi-kopurua igo. Ezin duzu aurrera egin fitxategi horiek zuzen eta osorik egon arte.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
eu_ES: Nahitaezko galdera bat edo gehiago ez dira erantzun. Erantzun arte ezingo duzu aurrera egin.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
eu_ES: Galdera bat edo gehiago ez dira zuzen erantzun. Zuzen erantzun arte ezingo duzu aurrera egin.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
eu_ES: Igotako fitxategi batek edo gehiagok ez dute baimendutako formatua edo tamaina. Ezin duzu aurrera egin fitxategi horiek baliodunak izan arte.

en: Online Manual
eu_ES: LimeSurvey-ren online eskuliburua

en: Online manual
eu_ES: Online eskuliburua

en: Only an integer value may be entered in this field.
eu_ES: Balio osoa soilik sar daiteke alor honetan.

en: Only answer the following question if:
eu_ES: Bakarrik erantzun hurrengo galdera baldin eta:

en: Only answer this if the following conditions are met:
eu_ES: Galdera honi erantzuna emateko baldintza hauek beharrezkoak dira:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
eu_ES: Galdera honetan, bakarrik erantzun%s galderan ('%s') aukeratu ez zenituen elementuak

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
eu_ES: Galdera honetan, bakarrik erantzun%s galderan ('%s') aukeratutako elementuak

en: Only answer this question if the following conditions are met:
eu_ES: Bakarrik erantzun galdera hau baldintza hauek betetzen badira:

en: Only integer values may be entered in these fields.
eu_ES: Atal honetan zenbakiak baino ezin dira sartu.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
eu_ES: Zenbakiak baino ezin dira sartu '%s'-n, testu-eremuari laguntzen.

en: Only numbers may be entered in these fields.
eu_ES: Zenbakiak baino ezin dira sartu eremu honetan.

en: Only numbers may be entered in this field.
eu_ES: Zenbakiak baino ezin dira sartu eremu honetan.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
eu_ES: Bakarrik CSV atributu bat lotzen zaio atributu nagusi bati

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
eu_ES: Atributu nagusi bat bakarrik dago esleituta gako-atributu batekin

en: Only variables can be assigned values
eu_ES: Aldagaiek bakarrik izan ditzakete balioak esleituta

en: Oops, There was an error deleting the file
eu_ES: Hara! Errorea gertatu da fitxategia ezabatzean

en: Option 'Other':
eu_ES: 'Other:’  aukera:

en: Optional
eu_ES: Aukerakoa

en: Optional Question
eu_ES: Aukerazko galdera

en: Optional fields:
eu_ES: Aukerako eremuak:

en: Optional modules
eu_ES: Aukerako moduluak

en: Order - like 3)
eu_ES: Ordenatu - 3) bezala

en: Ordinal
eu_ES: Ordinala

en: Organize question groups/questions
eu_ES: Antolatu galdera-taldeak/galderak

en: Other
eu_ES: Beste bat

en: Other comment
eu_ES: “Beste bat” aukeraren iruzkina

en: Other files:
eu_ES: Beste fitxategi batzuk:

en: Other:
eu_ES: Beste bat

en: Outdated
eu_ES: Zaharkituak

en: Output options
eu_ES: Irteera-aukerak

en: Overall assessment score
eu_ES: Ebaluazioaren puntuazio osoa

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
eu_ES: Gainean idatzi lehendik dauden atributu-balioak parte-hartzaile bat jadanik existitzen bada?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
eu_ES: Gainean idatzi autoesleitutako atributuen balioak parte-hartzaile bat lehendik baldin badago?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
eu_ES: Gainean idatzi eremu-balio estandarrak parte-hartzaile bat lehendik baldin badago?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
eu_ES: Gainean idatzi lehendik dauden atributu sinbolikoen balioak bikoiztuta dagoen parte-hartzaile bat aurkituz gero?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
eu_ES: Gainean idatzi elementu-atributuen balioak parte-hartzaile bat lehendik baldin badago?

en: Owner
eu_ES: Jabea

en: Owner ID
eu_ES: Jabearen ID

en: PDF export
eu_ES: Esportatu PDFra

en: PHP PDO driver library
eu_ES: PDO kontroladorearen PHP liburutegia

en: PHP mbstring library
eu_ES: PHP mbstring liburutegia

en: PHP version
eu_ES: PHP bertsioa

en: PHP/PECL JSON library
eu_ES: PHP/PECL JSON liburutegia

en: Pad a string to a certain length with another string
eu_ES: Osatu kate bat neurri jakin bateraino beste kate batekin

en: Panel integration
eu_ES: Panel-integrazioa

en: Parameter
eu_ES: Parametroa

en: Parameter name:
eu_ES: Parametroaren izena:

en: Partial
eu_ES: Partziala

en: Partial (saved) responses
eu_ES: Erantzun partzialak (gordeta)

en: Participant ID
eu_ES: Parte-hartzailearen ID

en: Participant attributes to create
eu_ES: Sortu beharreko parte-hartzaileen atributuak

en: Participants can save partially finished surveys
eu_ES: Partaideek zati batean bukatutako inkestak gorde ditzakete.

en: Participants owned by you
eu_ES: Erabiltzailearekin lotutako parte-hartzaileak

en: Participants shared with you
eu_ES: Erabiltzailearekin partekatzen diren parte-hartzaileak

en: Participants you have shared
eu_ES: Partekatu dituzun parte-hartzaileak

en: Pashto
eu_ES: Paxtuera

en: Password
eu_ES: Pasahitza

en: Password:
eu_ES: Pasahitza:

en: Passwords do not match!
eu_ES: Pasahitzak ez datoz bat!

en: Percentage
eu_ES: Portzentajea

en: Percentage of total:
eu_ES: Guztizkoaren portzentajea:

en: Permission
eu_ES: Baimenak

en: Permission to activate/deactivate a survey
eu_ES: Inkestak aktibatzeko/desaktibatzeko baimena

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
eu_ES: Inkestak sortzeko baimena (inkesten baimena guztiak automatikoki ematen dira) eta beste erabiltzaile batzuen inkestak ikusteko, eguneratzeko eta ezabatzeko baimena.

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
eu_ES: Erantzunak sortzeko (datuak sartzeko pantaila baten bidez)/ikusteko/eguneratzeko/ezabatzeko/esportatzeko baimenak.

en: Permission to create, view, update and delete user groups
eu_ES: Erabiltzaile-taldeak sortzeko, ikusteko, eguneratzeko eta ezabatzeko baimena.

en: Permission to create, view, update and delete users
eu_ES: Erabiltzaileak sortzeko, ikusteko, eguneratzeko eta ezabatzeko baimena.

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
eu_ES: Etiketak/etiketa-multzoak sortzeko, ikusteko, eguneratzeko, ezabatzeko, inportatzeko eta esportatzeko baimena.

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
eu_ES: Txantiloiak sortzeko, ikusteko, eguneratzeko, ezabatzeko, inportatzeko eta esportatzeko baimena.

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
eu_ES: Inkestatuak sortzeko/eguneratzeko/ezabatzeko/inportatzeko/eta esportatzeko baimena.

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
eu_ES: Inkestaren ebaluazio-erregelak sortzeko/ikusteko/eguneratzeko/ezabatzeko baimenak.

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
eu_ES: Inkesta baten kuota-erregelak sortzeko/ikusteko/eguneratzeko/ezabatzeko baimenak.

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
eu_ES: Inkestako galderak, taldeak, erantzunak eta baldintzak sortzeko/ikusteko/eguneratzeko/ezabatzeko/inportatzeko/eta esportatzeko baimena.

en: Permission to delete a survey
eu_ES: Inkestak ezabatzeko baimena

en: Permission to modify survey security settings
eu_ES: Inkesta-segurtasuneko ezarpenak aldatzeko baimena.

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
eu_ES: Itzulpenak ikusteko eta eguneratzeko baimena, itzulpen azkarreko tresna erabiliz.

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
eu_ES: Ezarpen globalak eta pluginak ikusteko eta eguneratzeko baimena eta pluginak ezabatzeko eta inportatzeko baimena.

en: Permission to view statistics
eu_ES: Estatistikak ikusteko baimena

en: Permissions were successfully updated.
eu_ES: Baimenak behar bezala eguneratu dira.

en: Persian
eu_ES: Persiera

en: Pie chart
eu_ES: Grafiko zirkularra

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
eu_ES: Kokatu galderak atal berezi batean aurkezpen aleatoriorako. Atal horretan kokatutako galdera guztiak ordena aleatorioan aurkeztuko dira.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
eu_ES: Mesedez, <a href="%s">sartu</a>.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
eu_ES: Mesedez, begiratu aurreko arazoak eta gero joan azken urratsera.

en: Please check at least one item.
eu_ES: Mesedez, aukeratu elementu bat gutxienez.

en: Please check the directory permissions.
eu_ES: Mesedez, berrikusi direktorio-baimenak.

en: Please check the format of your answer.
eu_ES: Mesedez, egiaztatu zure erantzunaren formatua

en: Please choose
eu_ES: Aukeratu, mesedez

en: Please choose *all* that apply:
eu_ES: Mesedez, aukeratu dagozkion *guztiak*:

en: Please choose *only one* of the following:
eu_ES: Mesedez, aukeratu hauetako *bat bakarrik*:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
eu_ES: Dagozkion guztiak aukeratu eta iruzkina idatzi, mesedez:

en: Please choose at least %s items.
eu_ES: Mesedez, aukeratu gutxienez %s elementu.

en: Please choose no more than %s items.
eu_ES: Mesedez, ez aukeratu %s elementu baino gehiago.

en: Please choose one option.
eu_ES: Mesedez aukeratu bat.

en: Please choose the appropriate response for each item:
eu_ES: Sarrera bakoitzari dagokion erantzuna aukeratu, mesedez:

en: Please choose the label sets you want to export:
eu_ES: Mesedez, aukeratu esportatu nahi dituzun etiketa-multzoak:

en: Please choose...
eu_ES: Mesedez, aukeratu...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
eu_ES: Egin klik eta arrastatu kontrola zure erantzuna sartzeko.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
eu_ES: Mesedez, egiaztatu pasahitza hurrengo segurtasun-galderari erantzunez, eta sakatu 'Jarraitu' botoia.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
eu_ES: Jarri harremanetan %s-rekin (%s), laguntza behar izanez gero.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
eu_ES: Pasahitza lortzeko, jarri harremanetan, mesedez, LimeSurvey-ren administratzailearekin.

en: Please continue with populating the database.
eu_ES: Mesedez, jarraitu datu-basea elikatzen.

en: Please enter a date:
eu_ES: Mesedez, jarri data:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
eu_ES: Mesedez, sartu LimeSurvey-rekin erabili nahi duzun datu-basearen konfigurazioa:

en: Please enter your comment here
eu_ES: Zure iruzkina hemen idatzi, mesedez

en: Please explain something in detail:
eu_ES: Mesedez, azaldu hau xehetasunez:

en: Please fax your completed survey to:
eu_ES: Mesedez, bidali faxez betetako inkesta, hona:

en: Please fill in %s answers
eu_ES: Mesedez, bete %s erantzun

en: Please fill in at least %s answers
eu_ES: Mesedez, bete gutxienez %s erantzun

en: Please fill in at least one answer
eu_ES: Mesedez, bete gutxienez erantzun bat

en: Please fill in at most %s answers
eu_ES: Mesedez, bete gehienez %s erantzun

en: Please fill in at most one answer
eu_ES: Mesedez, bete gehienez erantzun bat

en: Please fix this error in your database and try again
eu_ES: Mesedez, konpondu arazo hori zure datu-basean eta saiatu berriro

en: Please log in first.
eu_ES: Mesedez, lehenengo eta behin hasi saioa.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
eu_ES: Mesedez, kontuan hartu ezen, inkesta honetako erantzunak jaso ondoren, taldeak/galderak gehitu edo ezabatu edo aurreko ezarpenik aldatu nahi izanez gero, inkesta desaktibatu beharko duzula. Horrek ekarriko du jadanik sartutako datu guztiak beste artxibo-taula batera mugitzea.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
eu_ES: Mesedez, ordenatu laukiak zure lehentasunaren arabera 1etik hasita honaino:

en: Please select %s answers
eu_ES: Mesedez, aukeratu %s erantzun

en: Please select a file to import!
eu_ES: Aukeratu inportatzeko fitxategi bat, mesedez!

en: Please select a language:
eu_ES: Hizkuntza aukeratu, mesedez:

en: Please select a user first
eu_ES: Mesedez, lehenengo aukeratu erabiltzaile bat

en: Please select a user group first
eu_ES: Mesedez, lehenengo aukeratu erabiltzaile-talde bat

en: Please select at least %s answers
eu_ES: Mesedez, aukeratu gutxienez %s erantzun

en: Please select at least one answer
eu_ES: Mesedez, aukeratu gutxienez erantzun bat

en: Please select at least one file for deletion
eu_ES: Mesedez, aukeratu ezabatu beharreko fitxategi bat, gutxienez

en: Please select at least one file for download
eu_ES: Mesedez, aukeratu deskargatu beharreko fitxategi bat, gutxienez

en: Please select at most %s answers
eu_ES: Mesedez, aukeratu gehienez %s erantzun

en: Please select at most one answer
eu_ES: Mesedez, aukeratu gehienez erantzun bat

en: Please select your preferred language:
eu_ES: Mesedez, aukeratu nahiago duzun hizkuntza:

en: Please submit by %s
eu_ES: Mesedez, bidali %s baino lehen

en: Please upload %s files
eu_ES: Mesedez, igo %s fitxategi

en: Please upload %s more file(s).
eu_ES: Mesedez, igo beste %s fitxategi gehiago.

en: Please upload at least %s files
eu_ES: Mesedez, igo gutxienez %s fitxategi

en: Please upload at least one file
eu_ES: Mesedez, igo gutxienez fitxategi bat

en: Please upload at most %s files
eu_ES: Mesedez, igo gehienez %s fitxategi

en: Please upload at most one file
eu_ES: Mesedez, igo gehienez fitxategi bat

en: Please upload between %s and %s files
eu_ES: Mesedez, igo %s eta %s fitxategi bitartean

en: Please upload one file
eu_ES: Mesedez, igo fitxategi bat

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
eu_ES: Mesedez, egiaztatu hurrengo informazioa datu-basearen egitura eguneratzen jarraitu aurretik:

en: Please write your answer here:
eu_ES: Zure erantzuna hemen idatzi, mesedez:

en: Please write your answer(s) here:
eu_ES: Zure erantzuna(k) hemen idatzi, mesedez:

en: Plugin
eu_ES: Plugina

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
eu_ES:  '%s' plugina galdu egin da eta datu-basetik ezabatu da.

en: Plugin manager
eu_ES: Luzapen-kudeatzailea

en: Plugins
eu_ES: Pluginak

en: Polish
eu_ES: Poloniera

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
eu_ES: Behar ez bezala amaitutako adierazpena - konstante bat edo aldagai bat behar da

en: Popup HTML editor
eu_ES: HTML editorea bistaratu

en: Portuguese
eu_ES: Portugesa

en: Portuguese (Brazilian)
eu_ES: Portugesa (Brasil)

en: Position:
eu_ES: Kokapena:

en: Pre-installation check
eu_ES: Instalatu aurretiko egiaztapena.

en: Pre-installation check for LimeSurvey
eu_ES: LimeSurvey instalatu aurreko egiaztapena

en: Pre-mapped attributes
eu_ES: Aurre-esleitutako atributuak

en: Predefined
eu_ES: Lehenetsia

en: Prefix for list items
eu_ES: Zerrendako elementuetarako aurrizkia

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
eu_ES: Goitik beherako menuen aurrizkia/atzizkia

en: Present answer options in reverse order
eu_ES: Erantzun-aukerak alderantzizko ordenan aurkeztu

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
eu_ES: Aurkeztu testu-koadro gisa, goitik beherako menuaren ordez

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
eu_ES: Erakutsi goitik beherako kontrolak aukera-botoien ordez

en: Present subquestions/answer options in random order
eu_ES: Aurkeztu azpi-galderen/erantzunen aukerak ordena aleatorioan

en: Presentation
eu_ES: Aurkezpena

en: Presentation & navigation
eu_ES: Aurkezpena eta nabigazioa

en: Preview
eu_ES: Aurreikusi

en: Preview question
eu_ES: Galdera aurreikusi

en: Preview survey
eu_ES: Inkesta aurreikusi

en: Preview:
eu_ES: Aurrebista:

en: Previous
eu_ES: Aurrekoa

en: Previous answer fields
eu_ES: Aurreko erantzun-eremuak

en: Previous questions
eu_ES: Aurreko galderak

en: Previous session is set to be finished.
eu_ES: Aurreko saioa amaitutzat markatu da.

en: Print your answers.
eu_ES: Inprimatu zure erantzunak

en: Prior to 16
eu_ES: 16.a baino aurreragokoa

en: Processing...
eu_ES: Prozesatzen...

en: Progress
eu_ES: Progresioa

en: Publication & access control
eu_ES: Argitaratze- eta sarbide-kontrola

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
eu_ES:  API /admin/remotecontrol-en argitaratu:

en: Q1 and Q3 calculated using %s
eu_ES: Q1 eta Q3 hau erabilita kalkulatu dira: %s

en: Question
eu_ES: Galdera

en: Question Type:
eu_ES: Galdera mota:

en: Question attribute
eu_ES: Galderaren atributua

en: Question attributes
eu_ES: Galderaren atributuak

en: Question attributes:
eu_ES: Galderaren atributuak:

en: Question by Question
eu_ES: Galderaz galdera

en: Question code
eu_ES: Galdera-kodea

en: Question code / ID
eu_ES: Galdera-kodea / ID

en: Question code:
eu_ES: Galdera-kodea:

en: Question codes were successfully regenerated.
eu_ES: Galdera-kodeak behar bezala sortu dira berriro.

en: Question could not be created with error on %s: %s
eu_ES: Galdera ezin izan da sortu;errorea hemen: %s: %s

en: Question could not be created.
eu_ES: Ezin izan da galdera sortu.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
eu_ES: Galdera ezin da ezabatu.  Beste galdera batzuetan galdera honen erantzunen menpeko baldintzak daude. Ezin duzu galdera hau ezabatu baldintza horiek kendu arte.

en: Question could not be updated
eu_ES: Galdera ezin izan da eguneratu.

en: Question could not be updated with error on %s: %s
eu_ES: Galdera ezin izan da eguneratu; errorea hemen: %s: %s

en: Question could not be updated.
eu_ES: Galdera ezin izan da eguneratu.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
eu_ES: Ezin izan da galdera eguneratu. Beste galdera batzuetan galdera honen erantzunen menpeko baldintzak daude, eta galdera mota aldatuz gero, arazoak egongo dira. Galdera mota aldatu aurretik baldintzak ezabatu behar dira.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
eu_ES: Ezin izan da galdera eguneratu. Beste galdera batzuetan galdera honen erantzunen menpeko baldintzak daude, eta galdera mota aldatuz gero, arazoak egongo dira. Galdera mota aldatu aurretik baldintzak ezabatu behar dira.

en: Question group
eu_ES: Galdera-taldea

en: Question group import is complete.
eu_ES: Amaitu da galdera-taldearen inportazioa

en: Question group import summary
eu_ES: Galdera-taldearen inportazioaren laburpena

en: Question group successfully saved.
eu_ES: Galdera-taldea behar bezala gorde da.

en: Question group:
eu_ES: Galdera-taldea:

en: Question groups
eu_ES: Galdera-taldeak

en: Question help
eu_ES: Galderaren laguntza

en: Question import is complete.
eu_ES: Burutu da galdera-inportazioa

en: Question import summary
eu_ES: Galdera-inportazioaren laburpena

en: Question in language %s could not be created.
eu_ES: Ezin izan da sortu galdera %s hizkuntzan.

en: Question index
eu_ES: Galderen aurkibidea

en: Question is added to target (result is set to database default value).
eu_ES: Galdera xedera gehitu da (emaitza datu-baseko lehenetsitako balioari esleitu zaio).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
eu_ES: Galdera beste talde batera mugitu da (emaitza behar bezala inportatu da).

en: Question is removed from target (result is ignored).
eu_ES: Galdera xedetik ezabatu da (emaitza ez da kontuan hartzen).

en: Question time
eu_ES: Galdera-denbora

en: Question type selector:
eu_ES: Galdera motaren hautatzailea

en: Question validation equation
eu_ES: Galderaren balidazio-espresioa

en: Question validation tip
eu_ES: Galdera-balidazioaren laguntza

en: Question was successfully added.
eu_ES: Galdera behar bezala gehitu da.

en: Question was successfully deleted.
eu_ES: Galdera behar bezala ezabatu da.

en: Question was successfully saved.
eu_ES: Galdera behar bezala gorde da.

en: Question:
eu_ES: Galdera:

en: Questions
eu_ES: Galderak

en: Questions with conditions to this group
eu_ES: Galderak baldintzekin talde honetarako

en: Quick CSV report
eu_ES: Quick CSV txostena

en: Quick add...
eu_ES: Azkar gehitzea...

en: Quick statistics
eu_ES: Estatistika azkarrak

en: Quick translation
eu_ES: Itzulpen azkarra.

en: Quick-add answers
eu_ES: Gehitu azkar erantzunak

en: Quick-add subquestion or answer items
eu_ES: Txertatu azkar azpi-galderak edo erantzunak

en: Quick-translation
eu_ES: Itzulpen azkarra

en: Quota action
eu_ES: Kuota -ekintza

en: Quota name
eu_ES: Kuota-izena

en: Quotas
eu_ES: Kuotak

en: Quote meta characters
eu_ES: Kuotaren metakaraktereak

en: R (data file)
eu_ES: $ (datu-fitxategia)

en: R (syntax file)
eu_ES: R (sintaxi-fitxategia)

en: RANK
eu_ES: RANKING

en: RPC interface enabled:
eu_ES: RPC interfazea gaituta:

en: Random order
eu_ES: Ordena aleatorioa

en: Randomization group name
eu_ES: Aurkezpen aleatorioko atalaren izena

en: Randomization group:
eu_ES: Talde-aleatorizazioa:

en: Randomize on each page load
eu_ES: Ausaz ordenatu orrialdea kargatzen den bakoitzean

en: Rank %s
eu_ES: Ranking-a %s

en: Rank header
eu_ES: Ranking-goiburua

en: Ranking
eu_ES: Ranking-a

en: Reason:
eu_ES: Arrazoia:

en: Recommended
eu_ES: Gomendatuak

en: Record Deleted
eu_ES: Erregistroa ezabatu da

en: Records displayed:
eu_ES: Erakutsitako erregistroak:

en: Records imported
eu_ES: Inportaturiko erregistroak

en: Recover your password
eu_ES: Berreskuratu pasahitza

en: Referrer URL
eu_ES: Erreferentziako URLa

en: Referrer URL will be saved.
eu_ES: Erreferentziako URL gorde egingo da.

en: RegExp
eu_ES: Adierazpen erregularra

en: Regenerate question codes
eu_ES: Berriro sortu galdera-kodeak

en: Registration
eu_ES: Inskripzioa

en: Registration attachments:
eu_ES: Erregistroaren eranskinak:

en: Registration email
eu_ES: Erregistroaren mezu elektronikoa

en: Registration email body:
eu_ES: Erregistroaren mezu elektronikoaren gorputza:

en: Registration email subject
eu_ES: Erregistroaren mezu elektronikoaren gaia

en: Registration email subject:
eu_ES: Erregistroaren mezu elektronikoaren gaia:

en: Regular expression
eu_ES: Adierazpen erregularra

en: Relevance
eu_ES: Garrantzia

en: Relevance [Validation] (Default value)
eu_ES: Adierazgarritasuna [Balidazioa] (Lehenetsitako balioa)

en: Relevance equation:
eu_ES: Adierazgarritasun-ekuazioa:

en: Relevance help for printable survey
eu_ES: Adierazgarritasun-laguntza inprimatzeko inkestarako

en: Relevance:
eu_ES: Adierazgarritasuna:

en: Reload URL
eu_ES: Kargatu berriro URLa

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
eu_ES: Itzuli zure inkestara esteka honetan sakatuta (edo kopiatu eta itsatsi zure nabigatzailean):

en: Reloading screen. Please wait.
eu_ES: Pantaila kargatzen. Itxoin, mesedez.

en: Remaining
eu_ES: Gainerakoak

en: Reminder
eu_ES: Gogorarazpena

en: Reminder Email:
eu_ES: Gogorarazpenaren mezu elektronikoa:

en: Reminder attachments:
eu_ES: Gogorarazpenaren eranskinak:

en: Reminder count
eu_ES: Gogorarazpen-kopurua

en: Reminder count:
eu_ES: Gogorarazpen-kopurua:

en: Reminder email
eu_ES: Gogorarazpenaren mezu elektronikoa

en: Reminder email body:
eu_ES: Gogorarazpenaren mezu elektronikoaren gorputza:

en: Reminder email subject
eu_ES: Gogorarazpenaren mezu elektronikoaren gaia

en: Reminder email subject:
eu_ES: Gogorarazpenaren mezu elektronikoaren gaia:

en: Reminder sent to:
eu_ES: Gogorarazpen bat bidali zaio erabiltzaile honi:

en: Reminder sent?
eu_ES: Bidali da gogorarazpena?

en: Reminder status:
eu_ES: Gogorarazpenaren egoera:

en: Reminder to participate in a survey
eu_ES: Inkestan parte hartzeko gogorarazpena

en: Reminder(s) sent
eu_ES: Bidali da/dira gogorarazpena/k

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
eu_ES: Urruneko kontrola (RemoteControl) eskuragarri dago garraiorako %s erabiliz, eta funtzionalitate hau du:

en: Remove
eu_ES: Kendu

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
eu_ES: Ezabatu testua edo desmarkatu laukitxoak automatikoki

en: Renumber the new record.
eu_ES: Erregistroari zenbaki berria jarri.

en: Repeat a string
eu_ES: Errepikatu katea

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
eu_ES: Errepikatu goiburua matrize motako galderetan, X azpi-galdera ondoren

en: Replace
eu_ES: Ordeztu

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
eu_ES: Ordeztu bilaketa-katearen gertaera guztiak ordezkapen-katearekin

en: Replace answers in file in the existing record.
eu_ES: Ordeztu fitxategiko erantzunak lehendik dagoen erregistroaren erantzunekin .

en: Replace choice header (default: "%s")
eu_ES: Ordeztu aukerako goiburua (lehenetsitakoa: "%s")

en: Replace rank header (default: "%s")
eu_ES: Ordeztu ranking-goiburua (lehenetsitakoa: "%s")

en: Replace the existing record.
eu_ES: Ordeztu lehendik dagoen erregistroa.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
eu_ES: Ordeztu  'Other:’ aukeraren etiketa beste testu batekin

en: Report and skip the new record.
eu_ES: Erreportatu eta alde batera utzi erregistro berria

en: Required
eu_ES: Nahitaezkoa

en: Reset
eu_ES: Garbitu

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
eu_ES: Berrabiarazi inkestatu guztiak “erabili gabe” egoerara

en: Reset answers and token completed state
eu_ES: Berrabiarazi erantzunen eta inkestatuen amaiera-egoera

en: Reset conditions
eu_ES: Berrabiarazi baldintzak

en: Reset conditions/relevance?
eu_ES: Berrabiarazi baldintzak/garrantzia?

en: Reset start/end date/time?
eu_ES: Berrabiarazi hasiera/amaiera eta data/ordua?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
eu_ES: Berrabiarazi osatutako erantzunak osatu gabeko egoerara

en: Resources
eu_ES: Baliabideak

en: Resources Import Summary
eu_ES: Baliabide-inportazioaren laburpena

en: Resources import summary
eu_ES: Baliabide-inportazioaren laburpena

en: Response
eu_ES: Erantzuna

en: Response ID
eu_ES: Erantzunaren ID

en: Response filters
eu_ES: Erantzun-iragazkiak

en: Response import summary
eu_ES: Galdera-inportazioaren laburpena

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
eu_ES: {SURVEYNAME} Inkestaren erantzunak bidaltzea

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
eu_ES: {SURVEYNAME}

en: Response summary
eu_ES: Erantzunen laburpena

en: Responses
eu_ES: Erantzunak

en: Responses & statistics
eu_ES: Erantzunak eta estatistikak

en: Responses containing
eu_ES: Hau duten erantzunak

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
eu_ES: Inkesta honetako erantzunak EZ dira anonimoak.

en: Responses to this survey are anonymized.
eu_ES: Inkesta honetako erantzunak anonimoak dira.

en: Responses will be date stamped.
eu_ES: Erantzunetan data gorde egingo da.

en: Responses will have the IP address logged
eu_ES: Erantzunek IP helbideak gordeko dituzte.

en: Responses will have their referring URL logged.
eu_ES: Erantzunek erreferentziako URLa gordeko dute.

en: Responses will not be date stamped.
eu_ES: Erantzunetan ez da datarik erregistratuko.

en: Responses will not have the IP address logged.
eu_ES: Inkestek ez dute IP helbiderik gordeko.

en: Responses will not have their referring URL logged.
eu_ES: Erantzunek ez dute gordeko erreferentziako URLa.

en: Restore
eu_ES: Berreskuratu

en: Restore options
eu_ES: Berreskurapen-aukerak

en: Restrict input to integer values
eu_ES: Erabili osoko zenbakiak bakarrik sarreretan

en: Result
eu_ES: Emaitza

en: Results
eu_ES: Emaitzak

en: Results from LDAP Query.
eu_ES: LDAP kontsultaren emaitzak

en: Resume later
eu_ES: Geroago jarraitu

en: Return a formatted string
eu_ES: Itzuli formatua duen karaktere-kate batera

en: Return comma-separated list of values
eu_ES: Itzuli komaz bereizitako balio-zerrenda bat

en: Return current UNIX timestamp
eu_ES: Itzuli uneko data eta ordua UNIX formatuan

en: Return part of a string
eu_ES: Itzuli kate baten zati bat

en: Return to label set administration
eu_ES: Itzuli etiketa-multzoaren kudeaketara

en: Return to survey
eu_ES: Itzuli inkestara

en: Return to survey administration
eu_ES: Itzuli inkesta-kudeaketara

en: Returns true if all non-empty responses are unique
eu_ES: "Egiazkoa" itzultzen du, hutsik ez dauden erantzun guztiak bakarrak badira.

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
eu_ES: Egiazkoa(1) itzultzen du data balioduna bada egutegi gregorianoan

en: Reverse a string
eu_ES: Alderantzikatu kate bat

en: Reverse answer order
eu_ES: Alderantzizko erantzun-ordena

en: Romanian
eu_ES: Errumaniera

en: Round fractions down
eu_ES: Biribildu frakzioak beherantz

en: Round fractions up
eu_ES: Frakzioak biribiltzen

en: Rounds a number to an optional precision
eu_ES: Biribildu zenbaki bat zehaztasun jakin batera

en: Rows
eu_ES: Errenkadak

en: Russian
eu_ES: Errusiera

en: SMTP debug mode:
eu_ES: SMTP trazatze-modua:

en: SMTP debug output:
eu_ES: SMTP irteera-trazatzea:

en: SMTP host:
eu_ES: SMTP ostalaria:

en: SMTP password:
eu_ES: SMTP pasahitza:

en: SMTP username:
eu_ES: SMTP erabiltzaile-izena:

en: SPSS export scale type
eu_ES: SPSSra esportatzeko eskala mota

en: SPSS version:
eu_ES: SPSS bertsioa:

en: SQL CODE THAT FAILED
eu_ES: HUTS EGIN DUEN SQL-KODEA

en: SQL command failed: %s
eu_ES: SQL komandoak huts egin du: %s

en: Same
eu_ES: Berdinak

en: Same height for lists
eu_ES: Altuera bera zerrendetarako

en: Save
eu_ES: Gorde

en: Save IP address?
eu_ES: Gorde IP helbidea?

en: Save Now
eu_ES: Gorde orain

en: Save and close
eu_ES: Gorde eta itxi

en: Save as label set
eu_ES: Gorde etiketa-talde gisa

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
eu_ES: Gorde biak R lan-direktorioan (erabili getwd() eta setwd() Rren komando-leihoan direktorio hori lortzeko eta konfiguratzeko).

en: Save changes
eu_ES: Gorde aldaketak

en: Save city
eu_ES: Gorde herria

en: Save country
eu_ES: Gorde herrialdea

en: Save for further completion by survey user
eu_ES: gorde inkesta beranduago burutzeko

en: Save postal code
eu_ES: Gorde posta-kodea

en: Save question group
eu_ES: Gorde galdera-talde bat

en: Save referrer URL?
eu_ES: Gorde erreferentziako URLa?

en: Save settings
eu_ES: Gorde konfigurazioa

en: Save state
eu_ES: Gorde departamentua/estatua/probintzia

en: Save this, then create another:
eu_ES: Gorde hau, eta gero beste bat sortu:

en: Save timings?
eu_ES: Gorde erantzun-denborak?

en: Save your unfinished survey
eu_ES: Gorde amaitu gabeko inkesta.

en: Saved Survey Details
eu_ES: Gordetako inkestaren xehetasunak.

en: Scale
eu_ES: Eskala

en: Scale 1
eu_ES: 1 eskala

en: Scale 2
eu_ES: 2 eskala

en: Scenario
eu_ES: Agertokia

en: Scope
eu_ES: Hedapena

en: Screen:
eu_ES: Pantaila:

en: Search
eu_ES: Bilatu

en: Second choice
eu_ES: Bigarren aukera

en: Section
eu_ES: Atala

en: Security
eu_ES: Segurtasuna

en: Security question:
eu_ES: Segurtasun-galdera:

en: Select ZIP file:
eu_ES: Aukeratu ZIP fitxategia:

en: Select file
eu_ES: Aukeratu fitxategia

en: Select question
eu_ES: Aukeratu galdera

en: Select survey to copy:
eu_ES: Aukeratu kopiatu nahi duzun inkesta:

en: Select template ZIP file:
eu_ES: Aukeratu txantiloien ZIP fitxategia:

en: Select the LDAP query you want to run:
eu_ES: Aukeratu egikaritu nahi duzun LDAP kontsulta:

en: Select the type of chart to be displayed
eu_ES: Hautatu bistaratu beharreko grafiko mota

en: Select...
eu_ES: Aukeratu ...

en: Semicolon
eu_ES: Puntu eta koma

en: Send
eu_ES: Bidali

en: Send Invitations
eu_ES: Gonbidapenak bidali

en: Send Reminders
eu_ES: Gogorarazpenak bidali

en: Send basic admin notification email to:
eu_ES: Bidali oinarrizko jakinarazpena administratzaileari, helbide elektroniko honetara:

en: Send detailed admin notification email to:
eu_ES: Bidali jakinarazpen xehatua administratzaileari, helbide elektroniko honetara:

en: Send email invitation
eu_ES: Gonbidapena emailez bidali

en: Send email invitations
eu_ES: Gonbidapenak emailez bidali

en: Send email reminder
eu_ES: Bidali gogorarazpenaren mezu elektronikoa

en: Send me a copy:
eu_ES: Bidalidazu kopia

en: Send reminder to token ID(s):
eu_ES: Bidali gogorarazpena inkestatuei:

en: Sending invitations...
eu_ES: Gonbidapenak bidaltzen...

en: Sending reminders...
eu_ES: Gogorarazpenak bidaltzen...

en: Sep
eu_ES: Ira

en: Separator used:
eu_ES: Erabilitako bereizlea:

en: September
eu_ES: iraila

en: Serbian (Cyrillic)
eu_ES: Serbiakoa (zirilikoa)

en: Serbian (Latin)
eu_ES: Serbiakoa (Latinoa)

en: Server name & port:
eu_ES: Zerbitzari-izena eta portua:

en: Server time:
eu_ES: Zerbitzariaren denbora:

en: Server type:
eu_ES: Posta elektronikoko zerbitzari mota

en: Session lifetime for surveys (seconds):
eu_ES: Saioaren denbora inkestetarako (segundoak):

en: Session writable
eu_ES: Saio editagarria

en: Set Survey Rights
eu_ES: Ezarri inkesta-eskubideak

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
eu_ES: Ezarri SPSSra esportatzeko berariazko eskala bat galdera honentzat

en: Set global permissions for this user
eu_ES: Ezarri baimen globalak erabiltzaile honentzat

en: Set name:
eu_ES: Multzoaren izena:

en: Set survey permissions
eu_ES: Ezarri inkesta-baimenak

en: Set template permissions for this user
eu_ES: Ezarri txantiloi-baimenak erabiltzaile honentzat

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
eu_ES: Ezarri azpi-galderaren zutabe-zabaleraren portzentajea (1-100)

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
eu_ES: Sartu zure datu-basearen zerbitzariaren IP/net helbidea. Kasu gehienetan, "localhost” izaten da. Unix socket bat behartu dezakezu, socket bide-izen oso batekin.

en: Set token length to:
eu_ES: Pasahitzaren luzera:

en: Set user permissions
eu_ES: Ezarri erabiltzaile-baimenak

en: Settings & Plugins
eu_ES: Ezarpenak eta pluginak

en: Settings for plugin %s
eu_ES: %s Pluginaren konfigurazioa

en: Settings for plugin: %s
eu_ES: Gehigarriarentzako ezarpenak: %s

en: Share
eu_ES: Partekatu

en: Share panel
eu_ES: Panel partekatua

en: Shift-JIS Japanese
eu_ES: Shift-JIS Japoniera

en: Short Free Text
eu_ES: Testu aske laburra

en: Short names
eu_ES: Izen laburra

en: Should we proceed with the delete?
eu_ES: Jarraituko dugu ezabaketarekin?

en: Show
eu_ES: Erakutsi

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
eu_ES: Erakutsi “erantzunik ez” aukerako galderetarako

en: Show PHPInfo
eu_ES: Erakutsi PHPInfo

en: Show a map in the statistics?
eu_ES: Erakutsi mapa bat estatistiketan?

en: Show advanced settings
eu_ES: Erakutsi konfigurazio aurreratua

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
eu_ES: Alerta bat erakutsi, erantzunen gehieneko kopurua gainditzen badute erantzunek

en: Show both
eu_ES: Erakutsi biak

en: Show both (Forced by the system administrator)
eu_ES: Erakutsi biak (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Show comment
eu_ES: Erakutsi iruzkina

en: Show conditions for this question
eu_ES: Erakutsi galdera honen baldintzak

en: Show during registration?
eu_ES: Erakutsi erregistratu bitartean?

en: Show grand total
eu_ES: Erakutsi guztizkoa

en: Show grand total for either columns or rows
eu_ES: Erakutsi zutabeen edo errenkaden guztizkoa

en: Show group description only
eu_ES: Erakutsi atal-deskribapena bakarrik

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
eu_ES: Erakutsi atal-deskribapena bakarrik (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Show group name only
eu_ES: Erakutsi bakarrik talde-izena.

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
eu_ES: Erakutsi atal-izena bakarrik (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Show in public statistics
eu_ES: Erakutsi estatistika publikoak

en: Show javascript alert
eu_ES: Erakutsi javascript-alerta

en: Show last..
eu_ES: Erakutsi azkena...

en: Show next..
eu_ES: Erakutsi hurrengoa....

en: Show next...
eu_ES: Erakutsi hurrengoa ...

en: Show previous..
eu_ES: Erakutsi aurrekoa...

en: Show previous...
eu_ES: Erakutsi aurrekoa ...

en: Show question code only
eu_ES: Erakutsi galdera-kodea bakarrik

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
eu_ES: Erakutsi galdera-kodea soilik (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Show question number only
eu_ES: Erakutsi galdera- zenbakia bakarrik

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
eu_ES: Erakutsi galdera-zenbakia soilik (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Show start...
eu_ES: Erakutsi hasiera...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
eu_ES: Erakutsi galdera honen estatistikak estatistika publikoen orrialdean

en: Show text responses inline:
eu_ES: Erakutsi testu-erantzunak inline

en: Show title
eu_ES: Erakutsi izenburua

en: Show totals for
eu_ES: Erakutsi guztizkoak

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
eu_ES: Erakutsi guztizkoak errenkaden arabera, zutabeen arabera edo bietara

en: Simple selector
eu_ES: Hautatzaile soila

en: Simple template editor
eu_ES: Txantiloi-editore soila

en: Sine
eu_ES: Sinua

en: Single checkbox
eu_ES: Aukera bakarreko kontrol-laukia

en: Single choice questions
eu_ES: Erantzun bakarreko galderak

en: Single response: ID %s
eu_ES: Erantzun bakarra: ID %s

en: Site name
eu_ES: Gunearen izena

en: Site name:
eu_ES: Gunearen izena:

en: Size
eu_ES: Tamaina

en: Slider
eu_ES: Korritze-barra

en: Slider accuracy
eu_ES: Korritze-barraren doitasuna

en: Slider initial value
eu_ES: Korritze-barraren hasiera-balioa

en: Slider left/right text separator
eu_ES: Korritze-barraren ezkerreko/eskuineko testu-ren bereizlea

en: Slider maximum value
eu_ES: Korritze-barraren gehieneko balioa

en: Slider minimum value
eu_ES: Korritze-barraren gutxieneko balioa

en: Slider starts at the middle position
eu_ES: Korritze-barra erdialdean jarriko da.

en: Slovak
eu_ES: Eslovakiera

en: Slovenian
eu_ES: Esloveniera

en: Some URL description
eu_ES: URLaren deskribapen orokorra

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
eu_ES: Urrats erraz batzuk zure lehen inkesta sortzeko:

en: Some text in this answer
eu_ES: Testuren bat erantzun honetan

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
eu_ES: Barkatu, ez dago onartutako galdera motarik inkesta honetan.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
eu_ES: Barkatu, zure erantzunek gainditu egin dute inkesta honetarako ezarritako kuota

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
eu_ES: Barkatu, baina zure PHP ezarpenetan ez da LDAP modulua aurkitu.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
eu_ES: Barkatu, baina galdera honek ez du erantzunik eta, beraz, ezin da grafiko batean erakutsi.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
eu_ES: Barkatu, baina galdera honek erantzun-aukera gehiegi ditu grafiko batean behar bezala erakusteko.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
eu_ES: Barkatu, ezin dira igo fitxategi gehiago!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
eu_ES: Barkatu, bakarrik %s luzapenak onartzen dira!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
eu_ES: Barkatu, bakarrik %s fitxategi igo daitezke galdera honetarako!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
eu_ES: Barkatu, sartu duzun etiketa-multzoaren izena datu-basean dago jadanik. Aukeratu beste izen bat, mesedez.

en: Sorry, the request failed!
eu_ES: Barkatu, eskaerak huts egin du!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
eu_ES: Barkatu, igotako fitxategiaren tamaina (%s) baimendutakoa (%s KB) baino handiagoa da.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
eu_ES: Barkatu, fitxategi luzapen hau (%s) ez dago onartuta!

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
eu_ES: Barkatu, fitxategi hau oso handia da. Gehienez, %s KB-eko fitxategiak onartzen dira.

en: Sort answers alphabetically
eu_ES: Ordenatu erantzunak alfabetikoki

en: Sort the answer options alphabetically
eu_ES: Ordenatu erantzun-aukerak alfabetikoki

en: Source table
eu_ES: Jatorri-taula

en: Spanish
eu_ES: Gaztelania

en: Spanish (Argentina)
eu_ES: Gaztelania (Argentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
eu_ES: Gaztelania (Argentina) (Informala)

en: Spanish (Chile)
eu_ES: Gaztelania (Txile)

en: Spanish (Mexico)
eu_ES: Gaztelania (Mexiko)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
eu_ES: Zehaztu dataren/orduaren formatu pertsonalizatua (<i>d/dd m/mm aa/aaaa H/HH M/MM</i> formatuak eta "-./: " karaktereak baimenduta daude eguna/hilabetea/urtea/ordua/minutuak adierazteko, ezkerrean zero jarrita edo jarri gabe, kasuan kasuko). Inkestaren datarako lehenetsitako formatua izango da.

en: Square root
eu_ES: Doitu erroa

en: Standard deviation
eu_ES: Desbiderapen estandarra

en: Standard token fields
eu_ES: Elementu-eremu estandarrak

en: Start HTML editor in a popup window
eu_ES: Abiarazi HTML editorea laster-leiho batean

en: Start bounce processing
eu_ES: Hasi erreboteko mezu elektronikoak prozesatzen

en: Start date/time:
eu_ES: Hasiera-data/-ordua:

en: Start installation
eu_ES: Hasi instalatzen

en: Start language
eu_ES: Hasierako hizkuntza

en: Start language:
eu_ES: Hasiera-hizkuntza:

en: Started but not yet completed
eu_ES: Hasita baina osatu gabe

en: Starting from:
eu_ES: Hemendik hasita:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
eu_ES: 2.05 bertsiotik aurrera, aldagai-izenek bakarrik letrak eta zenbakiak dituzte, eta ezin dira zenbaki batekin hasi. Aldagai-izen hori ez dago onartuta.

en: Statistics
eu_ES: Estatistikak

en: Statistics URL
eu_ES: Estatistiken URLa

en: Statistics survey %s
eu_ES: Inkestaren estatistikak %s

en: Status
eu_ES: Egoera

en: Step 1:
eu_ES: 1. urratsa:

en: Step 2:
eu_ES: 2. urratsa:

en: Step value
eu_ES: Tarte-balioa

en: Stop this survey
eu_ES: Geldiarazi inkesta hau

en: Store the city?
eu_ES: Biltegiratu herria?

en: Store the country?
eu_ES: Biltegiratu herrialdea?

en: Store the postal code?
eu_ES: Biltegiratu posta-kodea?

en: Store the state?
eu_ES: Biltegiratu departamentua/estatua/probintzia?

en: Straight
eu_ES: Kontsekutiboak

en: Strip HTML and PHP tags from a string
eu_ES: Ezabatu HTML eta PHP etiketak karaktere-kate batetik

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
eu_ES: Ezabatu zuriuneak (edo beste karaktere batzuk) karaktere-kate baten hasieratik eta amaieratik

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
eu_ES: Ezabatu zuriuneak (edo beste karaktere batzuk) karaktere-kate baten hasieratik

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
eu_ES: Ezabatu zuriuneak (edo beste karaktere batzuk) karaktere-kate baten amaieratik

en: Subject:
eu_ES: Gaia:

en: Submission date
eu_ES: Bidalketa-data

en: Submit
eu_ES: Bidali

en: Submit Your Survey.
eu_ES: Bidali zure inkesta

en: Submit your answers
eu_ES: Bidali zure erantzunak

en: Submit your survey.
eu_ES: Bidali zure inkesta.

en: Submitted
eu_ES: Bidalia

en: Subquestion codes must be unique.
eu_ES: Azpigalderen kodeak ezin dira errepikatu.

en: Subquestions
eu_ES: Azpi-galderak

en: Subquestions %s could not be updated.
eu_ES:  %s azpi-galderak ezin izan dira eguneratu.

en: Subquestions were successfully saved.
eu_ES: Azpi-galderak behar bezala gorde dira.

en: Success
eu_ES: Ondo

en: Success!
eu_ES: Arrakasta!

en: Successfully created CPDB entries
eu_ES: CPDB sarrerak behar bezala sortu dira

en: Successfully created token entries
eu_ES: Inkestatuak  behar bezala sortu dira

en: Sum
eu_ES: Batura

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
eu_ES: Zerrendan erantzundako galderen balioen batura egin, zeinak irizpidea gainditzen baitu (arg op balioa)

en: Summary
eu_ES: Laburpena

en: Superadministrator
eu_ES: Superadministratzailea

en: Support this project - Donate to
eu_ES: Proiektuarekin kolaboratu - Eman diru-laguntza

en: Survey
eu_ES: Inkesta

en: Survey %s
eu_ES: Inkesta %s

en: Survey Has Been Deactivated
eu_ES: Inkesta desaktibatu egin da.

en: Survey ID
eu_ES: Inkestaren ID

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
eu_ES: Inkesta ID %d gordeta honela %s; %d erregistro du/ditu

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
eu_ES: Inkesta ID %d gordeta honela %s; %d erregistro du/ditu (%s)

en: Survey activation
eu_ES: Inkestak aktibatzea

en: Survey archive (.lsa)
eu_ES: Inkesta-fitxategia (.lsa)

en: Survey cannot be activated yet.
eu_ES: Inkesta ezin da oraindik aktibatu.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
eu_ES: Inkesta ezin da aktibatu, horretarako baimenik ez duzulako edo galderarik ez duelako.

en: Survey content
eu_ES: Inkesten edukia

en: Survey copy summary
eu_ES: Inkesta-kopiaren laburpena.

en: Survey could not be created because it did not have a title
eu_ES: Ezin izan da sortu inkesta, izenbururik ez zuelako.

en: Survey could not be updated
eu_ES: Inkesta ezin izan da eguneratu.

en: Survey deleted.
eu_ES: Ezabatu da inkesta.

en: Survey deletion
eu_ES: Inkestak ezabatzea

en: Survey does not pass consistency check
eu_ES: Inkestak ez du koherentzia-proba gainditu.

en: Survey expiration date
eu_ES: Inkestaren iraungitze-data

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
eu_ES: Inprimakia aktibatu da. Emaitzen taula arrakastaz sortu da.

en: Survey import summary
eu_ES: Galdera-inportazioaren laburpena

en: Survey logic file
eu_ES: Inkesta-logikako fitxategia

en: Survey name
eu_ES: Inkestaren izena

en: Survey name (ID)
eu_ES: Inkestaren izena (ID)

en: Survey participants
eu_ES: Inkestako parte-hartzaileak

en: Survey permissions
eu_ES: Inkesta-baimenak

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
eu_ES: Talde honetako erabiltzaile guztientzako inkesta-baimenak behar bezala eguneratu dira.

en: Survey permissions were successfully updated.
eu_ES: Inkesta-baimenak behar bezala eguneratu dira.

en: Survey quota
eu_ES: Inkesta-muga

en: Survey quotas
eu_ES: Inkesta-kuotak

en: Survey registration confirmation
eu_ES: Inkestarako erregistroa egiaztatzea

en: Survey security
eu_ES: Inkesta-segurtasuna

en: Survey settings
eu_ES: Inkesten konfigurazioa

en: Survey settings were successfully saved.
eu_ES: Inkesta konfiguratzeko parametroak behar bezala gorde dira.

en: Survey structure (.lss)
eu_ES: Inkesta-egitura (.Iss)

en: Survey structure import summary
eu_ES: Inkesta-egituraren inportazioaren laburpena.

en: Survey title
eu_ES: Inkestaren izenburua

en: Survey title and description
eu_ES: Inkestaren izena eta deskribapena

en: Surveys
eu_ES: Inkestak

en: Swedish
eu_ES: Suediera

en: Switch to closed-access mode
eu_ES: Modu itxiko inkestara pasa

en: System overview
eu_ES: Sistema-laburpena

en: TIS620 Thai
eu_ES: TIS620 Tailandiera

en: Tab-separated-values format (*.txt)
eu_ES: Tabuladorez bereizitako balioen formatua (*.txt)

en: Table column usage
eu_ES: Taula-zutabearen erabilera

en: Table prefix
eu_ES: Taula-aurrizkia

en: Table size usage
eu_ES: Taula-tamainaren erabilera

en: Take ownership
eu_ES: Hartu jabetza

en: Tamil
eu_ES: Tamilera

en: Tangent
eu_ES: Tangentea

en: Target (sub-)question:
eu_ES: Xede-(azpi)galdera:

en: Target question
eu_ES: Xede-galdera

en: Template '%s' does already exist.
eu_ES: '%s' txantiloia jadanik badago.

en: Template '%s' was successfully deleted.
eu_ES: '%s' txantiloia behar bezala ezabatu da.

en: Template Sample
eu_ES: Txantiloiaren aurrebista

en: Template editor:
eu_ES: Txantiloi-editorea:

en: Template permissions were updated successfully.
eu_ES: Txantiloi-baimenak behar bezala eguneratu dira.

en: Template:
eu_ES: Txantiloia:

en: Templates
eu_ES: Txantiloiak

en: Terminate survey
eu_ES: Amaitu inkesta

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
eu_ES: Zure zerbitzariak SSL euskarria duela egiaztatu behar duzu, esteka honetan sakatuta.

en: Text [Help] (Tip)
eu_ES: Testua [Laguntza] (Aholkua)

en: Text box
eu_ES: Testu-koadroa

en: Text display
eu_ES: Erakutsi testua

en: Text inputs
eu_ES: Testu-sarrerak

en: Text needs to be lowercase.
eu_ES: Testuak letra xehean egon behar du.

en: Text needs to be uppercase.
eu_ES: Testuak letra larritan egon behar du.

en: Text questions
eu_ES: Testu-galderak

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
eu_ES: Azpi-galderen errenkada bakoitzean erakusten den testua, eskala bien artean, goitik beherako menuan.

en: Thai
eu_ES: Thailandiera

en: Thank you for completing this survey.
eu_ES: Eskerrik asko inkesta hau betetzeagatik.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
eu_ES: Mila esker inkesta honetan parte hartzeagatik.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
eu_ES: Eskerrik asko orain arteko erantzunak gordetzeagatik. Hurrengo xehetasunak inkestara itzultzeko eta utzitako lekuan jarraitzeko erabil daitezke. Mesedez, gorde mezu elektroniko hau erreferentzia gisa, pasahitza ezin izango baita berreskuratu.

en: Thank you!
eu_ES: Eskerrik asko!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
eu_ES:  'Denbora-mugaren amaieraren abisu-mezua' honenbeste segundotan egongo da ikusgai (eta ez da itxiko parametro hau betetzen ez bada)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
eu_ES: 2. ‘Denbora-mugaren amaieraren abisu-mezua' honenbeste segundotan egongo da ikusgai (eta ez da itxiko parametro hau betetzen ez bada)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
eu_ES: ‘Denbora-mugaren amaieraren abisu'-rako erakutsiko den 2. mezua (lehenetsitako abisu-mezu bat erakutsiko da parametro hau betetzen ez bada)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
eu_ES: LimeSurvey-ren Eguneratze-laguntzailea prozedura erraz bat da azkar-azkar eguneratzeko LimeSurvey-ren azken bertsiora.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
eu_ES: Erantzun-aukerak hemen ezarritako zutabetan zehar banatuko dira

en: The answer to the security question is incorrect.
eu_ES: Segurtasun-galderari emandako erantzuna okerra da.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
eu_ES: Erantzunek array_filter irizpide hauek bete behar dituzte:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
eu_ES: Erantzunek balidazio-irizpide hauek bete behar dituzte:

en: The database you specified does already exist.
eu_ES: Sartutako datu-basea jadanik existitzen da.

en: The database you specified does not exist:
eu_ES: Adierazi duzun inkesta ez da existitzen:

en: The email address is not valid.
eu_ES: Helbide elektronikoa ez da balioduna

en: The email you used is not valid. Please try again.
eu_ES: Helbide elektronikoa ez da zuzena. Mesedez, berriro saiatu.

en: The entry was assigned the following record id:
eu_ES: Erregistroari ID hau eman zaio:

en: The file %s was deleted.
eu_ES: Ezabatu da %s fitxategia.

en: The following LimeSurvey updates are available:
eu_ES: LimeSurvey-ren eguneraketa hauek daude eskuragarri:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
eu_ES: Eremu gehigarri hauek aurkitu dira zure CSV fitxategian.

en: The following answers should be deleted:
eu_ES: Erantzun hauek ezabatu egin beharko lirateke:

en: The following assessments should be deleted:
eu_ES: Ebaluazio hauek ezabatu egin beharko lirateke:

en: The following conditions should be deleted:
eu_ES: Baldintza hauek ezabatu egin behar dira:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
eu_ES: Fitxategi hauek aldatu edo ezabatu egingo dira, baina jadanik beste norbaitek aldatu ditu.

en: The following groups should be deleted:
eu_ES: Talde hauek ezabatu egin beharko lirateke:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
eu_ES: Inkesta zaharren erantzun-taula hauek ezabatu ahal dira, behar ez badira:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
eu_ES: Inkesta-taula zahar hauek ezabatu egin beharko lirateke, erregistrorik ez dutelako edo haien guraso-inkesta jadanik ez dagoelako:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
eu_ES: Inkestatuen taula zahar hauek ezabatu ahal dira, behar ez badira:

en: The following problems have been found:
eu_ES: Arazo hauek aurkitu dira:

en: The following questions should be deleted:
eu_ES: Galdera hauek ezabatu egin beharko lirateke:

en: The following steps will be done by this update:
eu_ES: Urrats hauek emango dira eguneratze honetan:

en: The following survey language settings should be deleted:
eu_ES: Inkesta-hizkuntzako ezarpen hauek ezabatu egin beharko lirateke:

en: The following surveys are available:
eu_ES: Inkesta hauek daude eskuragarri:

en: The following surveys should be deleted:
eu_ES: Inkesta hauek ezabatu egin beharko lirateke:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
eu_ES: %s letra-tipoen fitxategia ez da aurkitu <limesurvey root folder>/fonts direktorioan. Mesedez, aztertu zure hizkuntzarako txt fitxategia fonts direktorioan, grafikoak sortzeko.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
eu_ES: Markatzailea korritze-barraren erdialdean agertzen da, korritze-barraren hasiera-balio bat ezarri ezean (honek ez du hasiera-baliorik ezarriko).

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
eu_ES: Inportatutako talde-fitxategiaren hizkuntzen artean inkestaren oinarrizko hizkuntza egon behar da, gutxienez.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
eu_ES: Inportatutako galdera-fitxategiaren hizkuntzen artean inkestaren oinarrizko hizkuntza egon behar da, gutxienez.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
eu_ES: Zenbakiaren logaritmoa zehaztutako oinarrian, edo bestela, logaritmo naturala

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
eu_ES: Gehieneko fitxategi-kopurua igo da. Inkestara itzul zaitezke.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
eu_ES: 'Denbora-mugaren amaieraren abisu'-rako erakutsiko den mezua (lehenetsitako abisu-mezu bat erakutsiko da parametro hau betetzen ez bada)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
eu_ES: Denbora-muga amaitzean erakutsiko den mezua (lehenetsitako mezu bat agertuko da parametro hau betetzen ez bada)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
eu_ES: Ez da igo fitxategien gutxieneko kopurua.

en: The new question group/question order was successfully saved.
eu_ES: Galdera-taldeen/galderen hurrenkera berria behar bezala gorde da.

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
eu_ES: Galdera ezin izan da gehitu. Gutxienez galdera-kodea sartu behar duzu

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
eu_ES: Galdera ezin izan da gehitu. Gutxienez galdera-kodea sartu behar duzu

en: The question group was deleted.
eu_ES: Galdera-talde berria behar bezala ezabatu da.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
eu_ES: Inkestari emandako zuren erantzunen erregistroak ez du zuri buruzko identifikazio-informaziorik, inkestako berariazko galderaren batek horrelakorik eskatzen ez badu behintzat.

en: The records have been saved successfully!
eu_ES: Erregistroak behar bezala gorde dira!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
eu_ES: Erredundantzia-egiaztapenak inkesta desaktibatu ondoren ezabatzea komeni litekeen taulak bilatzen ditu. Helburua da datu-basetik ezabatzea beharrezkoak ez badira.

en: The related survey is missing.
eu_ES: Lotura duen inkesta galdu egin da.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
eu_ES: Igotako fitxategiak gordetzeko behar den direktorioa ezin izan da sortu. Mesedez, berrikusi /upload/surveys direktorioaren baimenak.

en: The response timings table has been renamed to:
eu_ES: Erantzun-denboren taula honela berrizendatu da:

en: The responses table has been renamed to:
eu_ES: Erantzun-taula honela izendatu da:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
eu_ES: LimeSurvey-k ezin ditu erantzunak berriro erakutsi.

en: The selected attribute was invalid.
eu_ES: Aukeratutako atributua ez da balioduna.

en: The sum must be at least %s
eu_ES: Batura gutxienez %s izan behar da

en: The sum must be at most %s
eu_ES: Batura gehienez %s izan behar da

en: The sum must be between %s and %s
eu_ES: Batura %s eta %s artekoa izan behar da

en: The sum must equal %s
eu_ES: Batura honen berdina (%s) izan behar da

en: The sum must equal %s.
eu_ES: Batura honen berdina izan behar da %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
eu_ES: Zenbakizko sarreren baturaren balioa hau baino handiagoa izan behar da

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
eu_ES: Inkesta ezingo da aktibatu arazo guztiak konpondu arte.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
eu_ES: Inkesta behar bezala iraungi da, iraungitze-data bat jarrita inkesta-ezarpenetan.

en: The survey you selected does not exist
eu_ES: Aukeratu duzun inkesta ez da existitzen

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
eu_ES: Atzera-kontaketako erlojuan atzera-kontaketan agertzen den testu-mezua

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
eu_ES: Eman duzun pasahitza ez da zuzena edo beste norbaitek erabili du.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
eu_ES: Sartu duzun pasahitza ez da zuzena edo beste norbaitek erabili du.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
eu_ES: Sartutako pasahitza ez dator bat zure saioan sartutakoarekin.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
eu_ES: Inkestarekin lotutako inkestatu-taula honela berrizendatu da:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
eu_ES: Inkestatu-taula ezabatu da. Hori dela eta, pasahitza ez da beharrezkoa inkesta hau betetzeko.

en: The type of your database management system
eu_ES: Datu-baseak kudeatzeko zure sistema mota

en: The update is now complete!
eu_ES: Amaitu da eguneraketa!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
eu_ES: Eguneratze-zerbitzaria gainezka eginda dago une honetan. Hori  normalean bertsio berri baten eguneratze-fitxategiak prestatzen ari direnean gertatzen da.

en: The username already exists.
eu_ES: Erabiltzaile-izena jadanik badago.

en: The value of this variable can not be changed
eu_ES: Aldagai honen balioa ezin da aldatu

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
eu_ES: %s lehenetsitako sarrera-balio zurtz daude, eta ezabatu egin daitezke.

en: There are %s orphaned question attributes.
eu_ES: %s galdera-atributu zurtz daude.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
eu_ES: %s kuota-sarrera-balio zurtz daude, eta ezabatu egin daitezke.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
eu_ES: %s hizkuntza-kuota zurtz daude, eta ezabatu egin daitezke.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
eu_ES: %s kuota-kide zurtz daude, eta ezabatu egin daitezke.

en: There are no existing conditions in this survey.
eu_ES: Ez dago baldintzarik inkesta honetan

en: There are no groups available.
eu_ES: Ez dago talderik eskuragarri

en: There are no label sets which match the survey default language
eu_ES: Ez dago lehenetsitako inkesta-hizkuntzarekin bat datorren etiketa-talderik

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
eu_ES: Ez dago galdera gehiago. Mesedez, sakatu <Bidali> botoia inkesta amaitzeko.

en: There are no participants to be exported.
eu_ES: Ez dago esportatzeko parte-hartzailerik.

en: There are no questions in this survey
eu_ES: Inkesta honetan ez dago galderarik

en: There are no unmapped attributes
eu_ES: Ez dago esleitutako atributurik

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
eu_ES: {EMAILCOUNT} mezu dago bidali gabe.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
eu_ES: Inkesta honetan {NUMBEROFQUESTIONS} galdera daude.

en: There is 1 question in this survey
eu_ES: Inkesta honetan galdera 1 dago

en: There is already a recorded answer for this token
eu_ES: Jadanik erregistratuta dago erabiltzaile honen erantzun bat.

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
eu_ES: Badago jada taulan beste inkestatu bat pasahitz berdinarekin. Ezin da erabili pasahitz bera inkestatu desberdinentzat.

en: There is no matching survey.
eu_ES: Bila zabiltzan inkesta ez da aurkitu.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
eu_ES: Arazo bat egon da '%s’ txantiloia ezabatzen. Mesedez, berrikusi zure karpeta-/fitxategi-baimenak

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
eu_ES: Arazo bat egon da eguneratze-fitxategia deskargatzen. Mesedez, saiatu eguneratze-prozesua berrabiarazten.

en: There was a problem updating the user permissions.
eu_ES: Arazo bat egon da erabiltzailearen baimenak eguneratzen.

en: There was an error using the Google API.
eu_ES: Errore bat gertatu da Google API erabiliz.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
eu_ES: Ez dago aukeratzeko moduko helbide elektronikorik. Bakarrak ere ez du betetzen baldintza hau:

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
eu_ES: Bikoiztuak zirela antzeman da izen, abizen eta helbide elektronikoaren konbinazio baten bidez

en: They were found to be duplicate using the participant id field
eu_ES: Bikoiztuak zirela antzeman da parte-hartzailearen Id-eremua erabiliz

en: Third choice
eu_ES: Hirugarren aukera

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
eu_ES: ZIP fitxategiak ez du inkesta-fitxategi baliodunik. Inportazioak huts egin du.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
eu_ES: ZIP fitxategiak ez du txantiloi-fitxategi baliodunik. Inportazioak huts egin du.

en: This action need confirmation.
eu_ES: Ekintza honek onarpena behar du

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
eu_ES: Fitxategi honek barne ditu inkestaren PDF fitxategia, inkestaren queXML fitxategia eta irakurketa-fitxategi bat queXF tresnarako (http://quexf.sourceforge.net), eskaneatutako inkestak prozesatzeko.

en: This attribute is automatically mapped
eu_ES: Atributu hau automatikoki esleitzen da

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
eu_ES: Fitxategi hau ez da ZIP fitxategi baliodun bat. Inportazioak huts egin du.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
eu_ES: Fitxategi hau ez da ZIP fitxategi baliodun bat. Inportazioak huts egin du.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
eu_ES: Fitxategi mota hau ezin da igo.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
eu_ES: Fitxategi-izen hori ezin da igo.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
eu_ES: Talde honek ez du galderarik. Galderak gehitu behar dizkiozu taldeari bistaratu ahal izateko.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
eu_ES: Talde honen deskribapena nahiko hutsala da, baina badu bere garrantzia.

en: This group does not contain any question(s).
eu_ES: Talde honek ez du galderarik.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
eu_ES: Hau modu itxiko inkesta da eta, beraz, pasahitz baliodun bat sartu behar duzu. Laguntza behar izanez gero, jarri harremanetan administratzailearekin.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
eu_ES: Inkesta honek sarbide mugatua du. Parte hartzeko pasahitza behar duzu.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
eu_ES: Hau da parte-hartzaileari erakutsiko zaion laguntza-testua, galderaren balidazio-espresioa deskribatzeko.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
eu_ES: Hau adibide moduan emandako galdera baten testua da. Erabiltzaileari data bat sartzeko eskatu zaio.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
eu_ES: Hau adibide moduan emandako galdera baten testua da. Erabiltzaileak sarrera bat aukeratu behar du.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
eu_ES: Hau adibide moduan emandako inkesta baten deskribapena da. Paragrafo luze samarra izan daiteke.

en: This is another sample question text - asking for number.
eu_ES: Hau adibide moduan emandako beste galdera baten testua da. Zenbakia eskatzen da.

en: This is not a .csv file.
eu_ES: Ez da .csv fitxategi bat

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
eu_ES: Hau ez da LimeSurvey inkesta-egiturako XML fitxategi balioduna

en: This is not a valid response data XML file.
eu_ES: Hau ez da erantzun-datuen XML fitxategi balioduna.

en: This is not a valid timings data XML file.
eu_ES: Hau ez da denbora-datuen XML fitxategi balioduna.

en: This is not a valid token data XML file.
eu_ES: Hau ez da identifikatzaile-datuen XML fitxategi balioduna.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
eu_ES: Hau adibide moduan emandako azken galderaren testua da. Testu libre bat eskatzen da.

en: This is some help text for this question.
eu_ES: Hau da galdera honen laguntza-testua.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
eu_ES: Hau da guneko administratzailearen helbide elektroniko lehenetsia eta sistema-mezu, kontaktu-aukera eta erreboteko helbide elektroniko lehenetsirako erabiliko da.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
eu_ES: Hori da gune-administratzailearen lehenetsitako izena, eta sistema-mezu eta kontaktu-aukeretarako erabiliko da.

en: This is the survey end message.
eu_ES: Hau da inkesta-amaierako mezua.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
eu_ES: Izen hori jadanik erabili da inkesta honetarako. Mesedez, erabili beste bat.

en: This name is reserved for standard template.
eu_ES: Izen hori txantiloi estandarrarena da.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
eu_ES: Izen hori inkesta-zerrendaren ikuspegi orokorrean eta administrazio-goiburuan agertuko da.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
eu_ES: Prozesu honek inkesta ezabatuko du, dagozkion talde, galdera, erantzun eta baldintza guztiekin batera.

en: This question does not have a question 'type' set.
eu_ES: Galdera honi ez zaio oraindik erantzun motarik ezarri.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
eu_ES: Galdera hau baldintzatuta dago, baina baldintza bere ondorengo galdera batean oinarritzen da.

en: This question is always shown.
eu_ES: Galdera hau beti dago ikusgai

en: This question is mandatory
eu_ES: Galdera hau nahitaezkoa da

en: This question requires a second answer set but none is set.
eu_ES: Galdera honi bigarren erantzun-aukera esleitu behar zaio, baina oraindik ez da sortu.

en: This question requires answers, but none are set.
eu_ES: Galdera honi erantzun-aukerak esleitu behar zaizkio, baina oraindik ez dira sortu.

en: This question's SGQA code
eu_ES: Galdera honen SGQA-kodea

en: This question's group ID number
eu_ES: Galdera honen talde-IDaren zenbakia

en: This question's question ID number
eu_ES: Galdera honen galdera-IDaren zenbakia

en: This question's survey ID number
eu_ES: Galdera honen inkesta-IDaren zenbakia

en: This response ID is invalid.
eu_ES: Erantzunaren IDa ez da balioduna.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
eu_ES: Inkesta hau aktibatuta dago eta inkestatu-taula ere badauka. Ezabatzen baduzu, inkestatu-taula ere ezabatuko da. Gomendatzen dizugu taula esportatzea inkesta ezabatu aurretik.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
eu_ES: Inkesta hau ez dago aktibatuta. Ez dago erakusteko emaitzarik.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
eu_ES: Inkesta hau aktibatuta dago eta erantzun-taula bat du. Inkesta hau ezabatzen baduzu, erantzun (eta fitxategi) horiek ere ezabatuko dira. Gomendatzen dizugu erantzunak esportatzea inkesta ezabatu aurretik.

en: This survey is active but expired.
eu_ES: Inkesta hau une honetan aktibatuta dago, baina iraungita dago.

en: This survey is active but has a start date.
eu_ES: Inkesta hau aktibatuta dago, baina hasiera-data du.

en: This survey is anonymous.
eu_ES: Inkesta hau anonimoa da.

en: This survey is currently active.
eu_ES: Inkesta hau aktibatuta dago.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
eu_ES: Inkesta hau ez dago aktibatuta. Ezingo dituzu erantzunak gorde.

en: This survey is not active - no responses are available.
eu_ES: Inkesta hau ez dago aktibatuta - ez dago erantzunik.

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
eu_ES: Inkesta ez dago aktibatuta. Inkesta aktibatu behar duzu VVexport fitxategia inportatzen saiatu baino lehen.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
eu_ES: Inkesta hau oraindik ez dago aktibatuta eta, beraz, parte-hartzaileek ezingo dute inkesta bete.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
eu_ES: Inkesta ez da aktibatu. Zure erantzunak ez dira gordeko.

en: This survey is not yet started.
eu_ES: Inkesta hau oraindik ez da hasi.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
eu_ES: Inkesta aktibatu egin da. Erantzunak gorde daitezke.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
eu_ES: Inkesta-konfigurazio hau ez da inportatu: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
eu_ES: Inkesta honek erantzun anonimoak erabiltzen ditu. Ezin duzu zure erantzuna eguneratu.

en: This variable name has already been used.
eu_ES: Aldagai-izen hau jadanik erabili da.

en: This will be the password of admin user.
eu_ES: Hori izango da administratzailearen pasahitza.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
eu_ES: Hori izango da erabiltzaile-identifikatzailea, administratzaileak sisteman sartzeko erabiliko duena.

en: This will be your default language.
eu_ES: Hori izango da lehenetsitako zure hizkuntza.

en: This will replace the existing text. Continue?
eu_ES: Honek uneko testua ordeztuko du. Jarraitu nahi duzu?

en: Three
eu_ES: Hiru

en: Time difference (in hours):
eu_ES: Denbora-aldea (ordutan):

en: Time limit
eu_ES: Denbora-muga

en: Time limit action
eu_ES: Denbora-mugako ekintza

en: Time limit countdown message
eu_ES: Atzera-kontaketako denbora-mugaren mezua

en: Time limit disable next
eu_ES: Denbora-muga; desgaitu Hurrengoa

en: Time limit disable prev
eu_ES: Denbora-muga; desgaitu Aurrekoa

en: Time limit expiry message
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren mezua

en: Time limit expiry message display time
eu_ES: Denbora-mugaren amaieraren mezua zenbat denboratan ikusiko den

en: Time limit message CSS style
eu_ES: CSS estiloa, denbora-mugaren mezurako

en: Time limit timer CSS style
eu_ES: CSS estiloa, denbora-mugaren erlojurako

en: Time remaining
eu_ES: Gelditzen den denbora

en: Time statistics
eu_ES: Denbora-estatistikak

en: Timer
eu_ES: Erlojua

en: Timings table could not be created.
eu_ES: Ezin izan dira sortu tenporizazio-taulak.

en: Timings will be saved.
eu_ES: Erantzun-denborak gorde egingo dira.

en: Timings will not be saved.
eu_ES: Erantzun-denborak ez dira gordeko.

en: Tip:
eu_ES: Aholkua:

en: Title
eu_ES: Izenburua

en: Title:
eu_ES: Izenburua:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
eu_ES: Irudiak edo bestelako edukiak igotzea gaitzeko, lehenengo eta behin inkesta gorde behar duzu.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
eu_ES: Pasahitz berri bat posta elektronikoz jasotzeko, zure erabiltzaile-izena eta jatorrizko helbide elektronikoa sartu behar dituzu.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
eu_ES: Anonimo moduan jarraitzeko, erabili goitizen bat zure erabiltzaile-izen gisa; helbide elektronikorik ere ez duzu eman behar.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
eu_ES: Galderak/galdera-taldeak berriro ordenatzeko, arrastatu galdera-taldea saguarekin nahi duzun lekura.

en: Token
eu_ES: Pasahitza

en: Token ID
eu_ES: Inkestatuaren ID

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
eu_ES: Inkestatuen atributuen deskribapenak behar bezala eguneratu dira.

en: Token attribute: %s
eu_ES: Inkestatuaren atributua: %s

en: Token code for this participant
eu_ES: Inkestatu honentzako pasahitza

en: Token control
eu_ES: Inkestatuen kontrola

en: Token fields
eu_ES: Inkestatuaren eremuak

en: Token length
eu_ES: Pasahitzaren luzera

en: Token mismatch
eu_ES: Pasahitza ez dator bat

en: Token:
eu_ES: Pasahitza:

en: Tokens
eu_ES: Inkestatuak

en: Tokens already exist for this survey.
eu_ES: Jadanik badaude pasahitzak inkesta honetarako.

en: Too low
eu_ES: Oso geldoa

en: Tools
eu_ES: Tresnak

en: Total
eu_ES: Guztira

en: Total Errors
eu_ES: Erroreak, guztira

en: Total Imported files
eu_ES: Inportatutako fitxategi-kopurua, guztira:

en: Total attributes in the central table
eu_ES: Taula nagusiko atributuak, guztira

en: Total errors
eu_ES: Erroreak, guztira

en: Total imported files
eu_ES: Inportatutako fitxategiak, guztira

en: Total invitations sent
eu_ES: Bidalitako gonbidapenak, guztira

en: Total number of files
eu_ES: Fitxategi-kopurua, guztira

en: Total numbers of sent reminders
eu_ES: Bidalitako gogorarazpenen guztizko kopurua

en: Total opted out
eu_ES: Parte hartzeari uko egindakoak, guztira

en: Total participants in central table
eu_ES: Taula nagusiko parte-hartzaileak, guztira

en: Total records in survey
eu_ES: Inkesta honetako erregistro-kopurua

en: Total records in survey:
eu_ES: Inkesta honetako erregistroak, guztira:

en: Total responses
eu_ES: Erantzunak guztira

en: Total size of files
eu_ES: Fitxategien guztizko neurria

en: Total surveys completed
eu_ES: Osatutako inkestak, guztira

en: Total time
eu_ES: Denbora, guztira

en: Transfer the surveys of this user to:
eu_ES: Eraman erabiltzaile honen inkesta hona:

en: Translate survey
eu_ES: Itzuli inkesta

en: Translate to
eu_ES: Itzuli hizkuntza honetara:

en: Tried to pop value off of empty stack
eu_ES: Balio bat ezabatzen saiatu zara hutsik dagoen pila batetik

en: Try again
eu_ES: Saiatu berriro

en: Try again! Connection with database failed.
eu_ES: Saiatu berriro! Datu-basearekiko konexioak huts egin du.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
eu_ES: Saiatu berriro! Datu-basearekiko konexioak huts egin du. Arrazoia:

en: Try to import even if question codes don't match
eu_ES: Saiatu inportatzen nahiz eta kodeak bat ez etorri

en: Try to submit again
eu_ES: Saia zaitez berriz ere bidaltzen

en: Try with a bigger token length.
eu_ES: Saiatu elementu-luzera handiago batekin.

en: Turkish
eu_ES: Turkiera

en: Two
eu_ES: Bi

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
eu_ES: Inkesta gordetzeko erabili zenuen 'izena' eta pasahitza idatzi.

en: Type:
eu_ES: Mota:

en: UCS-2 Unicode
eu_ES: UCS-2 Unikodea

en: UJIS for Windows Japanese
eu_ES: Windowserako UJIS Japoniera

en: URL
eu_ES: URLa

en: URL description:
eu_ES: URLaren deskribapena:

en: URL of the survey
eu_ES: Inkestaren URLa

en: URL:
eu_ES: Web helbidea (URL):

en: US ASCII
eu_ES: ASCII USA

en: UTF-8 Unicode
eu_ES: UTF-8 Unikodea

en: Un-quotes a quoted string
eu_ES: Ezabatu kate baten komatxoak

en: Unable to create directory `%s`.
eu_ES: Ezin da sortu %s direktorioa.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
eu_ES: Ezin da ebaluatu operadore bitarra- 2 sarrera baino gutxiago daude pilan

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
eu_ES: Ezin da ebaluatu operadore unarioa- ez dago sarrerarik pilan

en: Unable to insert record into survey table
eu_ES: Ezin da txertatu erregistroa inkesta-taulan

en: Unbalanced equation - values left on stack
eu_ES: Oreka gabeko ekuazioa - balioak daude pilan

en: Uncertain
eu_ES: Zalantzazkoa

en: Unchanged
eu_ES: Aldaketarik gabe

en: Undefined function
eu_ES: Definitu gabeko funtzioa

en: Undefined variable
eu_ES: Definitu gabeko aldagaia

en: Unknown error
eu_ES: Errore ezezaguna

en: Unknown file extension
eu_ES: Fitxategi-luzapen ezezaguna.

en: Unlimited
eu_ES: Mugagabea

en: Unlimited administration permissions
eu_ES: Administrazio-baimen mugagabeak

en: Unmapped participant attributes
eu_ES: Parte-hartzailearen esleitu gabeko atributuak

en: Unsupported number of arguments: %s
eu_ES: Baliodunak ez diren argumentuen kopurua: %s

en: Unsupported syntax
eu_ES: Sintaxi hori ez da balioduna

en: Unwritable
eu_ES: Ez editagarria

en: Update
eu_ES: Eguneratu

en: Update condition
eu_ES: Eguneratu baldintza

en: Update scenario
eu_ES: Eguneratu agertokia

en: Update server busy
eu_ES: Eguneratze-zerbitzaria gainezka eginda dago

en: Update token entry
eu_ES: Aldatu inkestatuaren sarrera

en: Update user group
eu_ES: Eguneratu erabiltzaile-taldea

en: Upload
eu_ES: Igo

en: Upload summary
eu_ES: Igotakoen laburpena

en: Upload your files
eu_ES: Igo zure fitxategiak

en: Uploaded CSV file successfully
eu_ES: Inkestatuen fitxategia behar bezala igo da

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
eu_ES: Etiketa-multzoaren fitxategiaren luzapena .lsl izan behar da.

en: Uploaded resources management
eu_ES: Kargatutako baliabideen kudeaketa

en: Uploading
eu_ES: Igotzen

en: Uploading LDAP Query
eu_ES: LDAP kontsulta igotzen

en: Uppercase the first character of each word in a string
eu_ES: Jarri maiuskulaz katen baten lehen hitzaren lehen karakterea

en: Use ComfortUpdate
eu_ES: Erabili lagundutako eguneraketa

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
eu_ES: Erabili goitik beherako menuak (erabilerrazagoak) pop-up egutegiak erabili ordez

en: Use checkbox layout
eu_ES: Erabili laukitxo-formatua

en: Use dropdown presentation
eu_ES: Erabili goitik beherako menuaren aurkezpena

en: Use global settings
eu_ES: Erabili konfigurazio orokorreko parametroak

en: Use javascript function to remove text and uncheck checkbox (or use Expression Manager only).
eu_ES: Erabili Javascript funtzioa testua ezabatzeko eta laukitxoak desmarkatzeko (edo erabili Adierazpen-kudeatzailea bakarrik)

en: Use mapping service
eu_ES: Erabili mapa-zerbitzua

en: Use same default value across languages:
eu_ES: Erabili lehenetsitako balio bera hizkuntza guztietan:

en: Use settings below
eu_ES: Erabili beheko konfigurazioa

en: Use slider layout
eu_ES: Erabili korritze-barra

en: Used/free space for file uploads
eu_ES: Fitxategiak igotzeko erabilita/hutsik dagoen lekua

en: User
eu_ES: Erabiltzailea

en: User '%s' was successfully deleted.
eu_ES:  '%s' erabiltzailea behar bezala ezabatu da.

en: User ID
eu_ES: Erabiltzailearen ID

en: User added.
eu_ES: Gehitu da erabiltzailea.

en: User already exists in the group.
eu_ES: Erabiltzailea jadanik badago taldean.

en: User control
eu_ES: Erabiltzaile-kontrola

en: User data
eu_ES: Erabiltzaile-datuak

en: User does not exist in the group.
eu_ES: Erabiltzailea ez dago taldean.

en: User group
eu_ES: Erabiltzaile-taldea

en: User group added.
eu_ES: Gehitu da erabiltzaile-taldea.

en: User group successfully added!
eu_ES: Erabiltzaile-taldea behar bezala gehitu da!

en: User group successfully saved!
eu_ES: Erabiltzaile-taldea behar bezala gorde da.

en: User groups
eu_ES: Erabiltzaile-taldeak

en: User name
eu_ES: Erabiltzaile-izena:

en: User name:
eu_ES: Erabiltzaile-izena:

en: User not found.
eu_ES: Ez da aurkitu erabiltzailea.

en: User registration at '%s'
eu_ES: Erabiltzaileen erregistroa, hemen: '%s'

en: User removed.
eu_ES: Ezabatu da erabiltzailea.

en: Username
eu_ES: Erabiltzaile-izena

en: Username already exists.
eu_ES: Erabiltzaile-izena jadanik badago.

en: Username:
eu_ES: Erabiltzaile izena:

en: Username: %s
eu_ES: Erabiltzaile-izena: %s

en: Users
eu_ES: Erabiltzaileak

en: Uses left
eu_ES: Gelditzen diren erabilerak

en: Uses left:
eu_ES: Gelditzen diren erabilerak:

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
eu_ES: Motak bihurtuz gero, datuak hondatu daitezke; kontuz erabili eta ahal bada saiatu ez erabiltzen.

en: Valid from
eu_ES: Balioduna, noiztik:

en: Valid until
eu_ES: Balioduna, noiz arte

en: Validation:
eu_ES: Balidazioa:

en: Value
eu_ES: Balioa

en: Value range allows missing
eu_ES: Balio-tarteak eremua hutsik uzteko aukera ematen du

en: Values:
eu_ES: Balioak:

en: Version
eu_ES: Bertsioa

en: Vietnamese
eu_ES: Vietnamera

en: View Saved but not submitted Responses
eu_ES: Ikusi gordetako baina ez bidalitako erantzunak

en: View response
eu_ES: Ikusi erantzuna

en: View response ID %d
eu_ES: Ikusi %d ID erantzuna

en: View response URL
eu_ES: Ikusi erantzunaren URLa

en: View response details
eu_ES: Ikusi erantzunaren xehetasunak

en: View statistics
eu_ES: Ikusi estatistikak

en: View the statistics for this survey.
eu_ES: Ikusi inkesta honen estatistikak

en: View this record
eu_ES: Ikusi erregistro hau

en: View/read
eu_ES: Bistaratu

en: Viewing response (ID %s)
eu_ES: Erantzun erakusten (ID %s)

en: Visit our website!
eu_ES: Bisita ezazu gure webgunea!

en: Warn and move on
eu_ES: Abisatu eta aurrera egin

en: Warning
eu_ES: Kontuz

en: Warning!
eu_ES: Kontuz!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
eu_ES: Adi! Administratzailearen erreboteko helbide elektronikoa ez da gorde, balioduna ez delako.

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
eu_ES: Adi! Erreboteko helbide elektronikoa ez da balioduna eta eguneratu egin da.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
eu_ES: Adi! Jakinarazpenaren helbide elektronikoa ez da balioduna eta eguneratu egin da.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
eu_ES: Oharra : HTTPS aktibatu aurretik, %s egiaztatu esteka hau badabilela.%s

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
eu_ES: Oharra: fitxategi/direktorio hauek eguneratu egin behar dira baina haien baimenak “irakurtzeko bakarrik” daude finkatuta.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
eu_ES: Kontuz! Oraindik lehenetsitako pasahitza ('password') erabiltzen ari zara. Mesedez, zure pasahitza aldatu eta berriz sartu.

en: Warnings
eu_ES: Oharrak

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
eu_ES: Barkatu, errore bat gertatu da eta zure fitxategia ez da gorde. Mezu elektroniko bat bidali zaio inkesta-administratzailea jakinaren gainean jartzeko.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
eu_ES: sentitzen dugu, baina ez duzu inkesta hau egiteko baimenik.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
eu_ES: Barkatu, baina ez daukazu hori egiteko baimenik.

en: We are sorry but your session has expired.
eu_ES: Barkatu, baina zure saioa amaitu egin da.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
eu_ES: Inkesta ezabatu aurretik kudeaketa-orri nagusitik inkesta osoa esportatzeko aholkatzen dizugu.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
eu_ES: Aurrera jarraitu baino lehen, gomendatzen dizugu inkesta osoa esportatzea kudeaketa-pantaila nagusitik.

en: Welcome
eu_ES: Ongi etorri

en: Welcome %s!
eu_ES: Ongi etorri, %s!

en: Welcome and end text
eu_ES: Ongietorriko eta amaierako testua

en: Welcome message:
eu_ES: Ongi etorria emateko mezua:

en: Welcome to %s!
eu_ES: Ongi etorri! %s!

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
eu_ES: Ongi etorri LimeSurvey-ren instalazio-morroira. Berak gidatuko zaitu instalazioan zehar, datu-basea konfiguratzen eta LimeSurvey-ren hasierako konfigurazioan.

en: Welcome to this sample survey
eu_ES: Ongi etorri adibide moduan emandako inkesta honetara!

en: Welcome:
eu_ES: Ongi etorri:

en: Welsh
eu_ES: Galesa

en: When an imported record matches an existing record ID:
eu_ES: Inportatutako elementu bat eta lehendik dagoen erregistro baten IDa bat datozenean:

en: Windows Arabic (Windows-1256)
eu_ES: Windows Arabiera (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
eu_ES: Windows Baltikokoa (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
eu_ES: Windows Europa Erdikoa (Windows-1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
eu_ES: Windows Zirilikoa (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
eu_ES: Windows-31J - SJIS Windows Japoniera (cp932)

en: With real vv file : questions code are in second line
eu_ES: Benetako vv fitxategi batekin: galdera-kodeak bigarren errenkadan daude

en: Writable
eu_ES: Editagarria

en: Year
eu_ES: Urtea

en: Yes
eu_ES: Bai

en: Yes (Forced by the system administrator)
eu_ES: Bai (Sistema-administratzaileak behartuta)

en: Yes - Delete Them!
eu_ES: Bai - Ezaba itzazu!

en: Yes/No
eu_ES: Bai/Ez

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
eu_ES: Inkesta honetako galderen baldintza guztiak ezabatzeko zorian zaude.

en: You are about to delete this survey
eu_ES: Inkesta ezabatzeko zorian zaude

en: You are already a part of this survey.
eu_ES: Jadanik inkesta honetako parte-hartzaile zara!

en: You are not a participant in this survey.
eu_ES: Ez zara inkesta honetako parte-hartzaile!

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
eu_ES: Ez duzu baimenik zure erabiltzaile-baimenak editatzeko

en: You are not authorized to delete questions.
eu_ES: Ez daukazu baimenik galderak ezabatzeko.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
eu_ES: Uneko inkestarekin bateragarriak diren erantzun zahar guztiak inportatu ditzakezu. Bateragarritasuna izenak eta zutabe motak konparatuta egiaztatzen da; ID eremua ez da kontuan hartzen.

en: You can leave these settings blank and change them later
eu_ES: Ezarpen horiek hutsik utzi ahal dituzu, eta geroago aldatu.

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
eu_ES: Eremu hori hutsik gera daiteke, eta pasahitzak geroago sortu automatikoki ‘Pasahitzak sortu’ erabiliz

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
eu_ES: Pantaila honetatik aurretik gordetako inkesta bat berreskura dezakezu.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
eu_ES: Ezin duzu gehitu edo ezabatu taldearen jabea taldetik bertatik.

en: You can upload %s under %s KB each.
eu_ES: %s fitxategi igo ditzakezu, bakoitzak %s KB edo gutxiago badu.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
eu_ES: Hemendik aurrera, kredentzial hauek erabili ahal dituzu gunean sartzeko:

en: You can't copy a question if the survey is active.
eu_ES: Galdera ezin da kopiatu inkesta aktibatuta badago.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
eu_ES: Ezin duzu erabili erantzun anonimorik, inkestatuen erantzunen iraunkortasuna gaituta baldin badago.

en: You cannot delete the last answer option.
eu_ES: Ezin duzu ezabatu galdera baten azken aukera.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
eu_ES: Galdera bat edo gehiago bete arte ezin duzu jarraitu.

en: You did not answer to the security question.
eu_ES: Ez duzu segurtasun-galdera erantzun.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
eu_ES: Ez daukazu Freetype liburutegia instalatuta. Grafikoak erakusteko, nahitaezkoa da Freetype liburutegia.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
eu_ES: Ez daukazu GD liburutegia instalatuta. Grafikoak erakusteko, nahitaezkoa da GD liburutegia.

en: You don't have the permission to activate tokens.
eu_ES: Barkatu, baina ez duzu inkestatuen taula sortzeko baimenik.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
eu_ES: Ezabatua izan zara parte-hartzaileen zerrenda nagusitik.

en: You have already completed this survey.
eu_ES: Inkesta hau lehenago bete duzu.

en: You have been already removed from this survey.
eu_ES: Aldez aurretik ezabatua izan zara inkesta honetatik.

en: You have been removed from the central participants list for this site
eu_ES: Orrialde honetako parte-hartzaileen zerrenda nagusitik ezabatua izan zara.

en: You have been successfully added back to this survey.
eu_ES: Inkesta honetara berriro gehitua izan zara.

en: You have been successfully removed from this survey.
eu_ES: Behar bezala ezabatua izan zara inkesta honetatik.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
eu_ES: Sartzeko gehieneko saialdi-kopurua gainditu duzu. Mesedez, itxaron %d minutu berriro saiatu aurretik.

en: You have not selected a question
eu_ES: Ez duzu galderarik aukeratu

en: You have not selected a survey
eu_ES: Ez duzu inkestarik aukeratu

en: You have to pair this field with an existing attribute.
eu_ES: Eremu hau dagoen atributu bati lotu behar diozu.

en: You have to select a file.
eu_ES: Fitxategi bat aukeratu behar duzu.

en: You have to select at least one label set.
eu_ES: Etiketa-multzo bat aukeratu behar duzu gutxienez.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
eu_ES: Parte hartu nahi baduzu, Inkestan erregistratu behar duzu.

en: You must be registered to complete this survey
eu_ES: Inkesta hau betetzeko, erregistratu egin behar duzu

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
eu_ES: Ezertan hasi aurretik, fitxategi horien idazketa-baimenak ezarri behar dituzu. Ez badakizu zer egin, jarri harremanetan zure sistema-administratzailearekin.

en: You must supply a name for this saved session.
eu_ES: Gordetako saio honi izena eman behar diozu.

en: You must supply a password for this saved session.
eu_ES: Gordetako saio honi pasahitza eman behar diozu.

en: You need to add answer options to this question
eu_ES: Erantzun-aukerak gehitu behar dizkiozu galdera honi

en: You need to add question groups
eu_ES: Galdera-taldeak gehitu behar dituzu.

en: You need to add questions
eu_ES: Galderak gehitu behar dituzu.

en: You need to add subquestions to this question
eu_ES: Azpi-galderak gehitu behar dizkiozu galdera honi

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
eu_ES: Beste%s fitxategi gehiago igo behar dituzu.
    Ziur zaude irten nahi duzula?

en: You should export your responses before deactivating.
eu_ES: Erantzunak esportatu beharko zenituzke desaktibatu aurretik.

en: You should have a great time doing this
eu_ES: Primeran pasako duzu inkesta egiten!

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
eu_ES: Taularen/en izena/k idatzita gorde beharko zenuke/zenituzke, informazio hori geroago ere behar dezakezulako.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
eu_ES: Inkesta aktibatu behar duzu bakarrik ezarpenak zuzenak direla eta aldaketa gehiagorik izango ez duela guztiz ziur zaudenean.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
eu_ES: Sistemak, 5 segundotan, beste leku batera eramango zaitu. Ezer gertatzen ez bada, egin klik <a href="%s">hemen</a>.

en: Your Choices
eu_ES: Zure aukerak

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
eu_ES: LimeSurvey arazorik gabe instalatu ahal dela egiaztatuko da.

en: Your Ranking
eu_ES: Zure sailkapena

en: Your answer
eu_ES: Zure erantzuna

en: Your answer must be %s
eu_ES: Zure erantzuna %s izan behar da

en: Your answer must be at least %s
eu_ES: Zure erantzuna, gutxienez, %s izan behar da

en: Your answer must be at most %s
eu_ES: Zure erantzuna, gehienez, %s izan behar da

en: Your answer must be between %s and %s
eu_ES: Zure erantzuna %s eta %s tartean egon behar da

en: Your assessment
eu_ES: Zure ebaluazioa

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
eu_ES: Zure nabigatzaileak adierazten duenez, lehenago ere erabili izan da inkesta hau erantzuteko. Saioa berrabiarazten ari gara, inkesta hasieratik erantzuten has zaitezen.

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
eu_ES: Zure datuak orain inportatu beharko lirateke. data.frame-ren izena "data” da; variable.labels datuen atributuak dira ("attributes(data)$variable.labels"), adibidez, foreign:read.spss.

en: Your database server password.
eu_ES: Datu-basearen zerbitzariaren pasahitza.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
eu_ES: Datu-basearen zerbitzariko zure erabiltzaile-izena. Kasu gehienetan, "root" jarrita badabil.

en: Your passwords do not match.
eu_ES: Zure pasahitzak ez datoz bat.

en: Your personal settings were successfully saved.
eu_ES: Zure konfigurazio pertsonala behar bezala gorde da.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
eu_ES: Nahiago duzun hizkuntza instalazio-prozesuan zehar erabiliko da.

en: Your response table will be renamed to:
eu_ES: Erantzun-taula honela izendatuko da:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
eu_ES: Zure erantzunak ez dira galdu, inkestaren administratzaileari posta elektronikoz bidali zaizkio datu-basean sar ditzan.

en: Your responses were successfully saved.
eu_ES: Zure erantzunak behar bezala gorde dira.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
eu_ES: Galdera bakoitzari dagozkion inkestatuen datuak esporta daitezke. Esportatu nahi dituzun eremuak aukeratu.

en: Your survey responses have been recorded.
eu_ES: Zure erantzunak gorde dira.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
eu_ES: Inkestaren erantzunak ondo gorde dira. Egiaztapen-mezu bat bidali zaizu zure posta helbidera. Ez ahaztu eman zaizun pasahitza mesedez, ezin izango baita berreskuratu.

en: Your survey was successfully saved.
eu_ES: Zure inkesta behar bezala gorde da.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
eu_ES: Zure inkesta izen eta pasahitza horiekin gordeko da. Pasahitz eta izen horietaz baliatuz aurrerago osatu ahal izango duzu.

en: Your time to answer this question has expired
eu_ES: Amaitu da galdera honi erantzuteko denbora

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
eu_ES: Galdera honi erantzuteko denbora ia amaitu da. {TIME} gelditzen zaizu.

en: Your update key is invalid and was removed.
eu_ES: Zure eguneratze-gakoa ez da balioduna eta ezabatu egin da.

en: Your user data for accessing %s
eu_ES: Zure erabiltzaile-datuak hona sartzeko: %s

en: Zoom level
eu_ES: Zoom maila

en: Zulu
eu_ES: Zuluera

en: addslashes
eu_ES: Karaktere bereziak

en: and
eu_ES: eta

en: at question
eu_ES: galdera honetan

en: checked
eu_ES: Markatuta

en: d-m-yyyy
eu_ES: e-h-uuuu

en: d.m.yyyy
eu_ES: e.h.uuuu

en: d/m/yyyy
eu_ES: e/h/uuuu

en: dd-mm-yyyy
eu_ES: ee-hh-uuuu

en: dd.mm.yyyy
eu_ES: ee.hh.uuuu

en: dd/mm/yyyy
eu_ES: ee/hh/uuuu

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
eu_ES: digitua: source("filename", encodign = "UTF-8") Rren komando-leihoan; ordeztu fitxategi-izena (filename) oraingo fitxategi-izenarekin (filename).

en: directory
eu_ES: direktorioa

en: equals
eu_ES: berdin

en: having a token
eu_ES: pasahitza esleituta izatea

en: having a valid email address
eu_ES: helbide elektroniko baliodun bat izatea

en: hours
eu_ES: ordu

en: is
eu_ES: hau da

en: is NOT
eu_ES: EZ da hau

en: is greater than
eu_ES: hau baino handiagoa da

en: is greater than or equal to
eu_ES: hau baino handiagoa edo berdina da

en: is less than
eu_ES: hau baino txikiagoa da

en: is less than or equal to
eu_ES: hau baino txikiagoa edo berdina da

en: is matched (regexp)
eu_ES: bat dator (adierazpen erregularra)

en: minitab method
eu_ES: minitab metodoa

en: mins
eu_ES: minutu

en: mm-dd-yyyy
eu_ES: hh-ee-uuuu

en: mm.dd.yyyy
eu_ES: hh.ee.uuuu

en: mm/dd/yyyy
eu_ES: hh/ee/uuuu

en: not checked
eu_ES: Markatu gabe

en: not having been sent an invitation already
eu_ES: oraindik gonbidapenaren mezu elektronikoa jaso ez izana

en: or
eu_ES: edo

en: page
eu_ES: orrialdea

en: queXML format (*.xml)
eu_ES: queXML formatua (*.xml)

en: quota language settings
eu_ES: Kuota-hizkuntzako ezarpenak

en: quota members
eu_ES: Kuota-kideak

en: responses
eu_ES: Erantzunak

en: seconds
eu_ES: segundo

en: selected
eu_ES: aukeratuta

en: table
eu_ES: taula

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
eu_ES: Honako hau mezu elektroniko automatiko bat da, jakinarazteko erabiltzaile bat sortu dela zuretzat gune honetan: '%s'.

en: timings
eu_ES: Tenporizazioa

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
eu_ES: Informazio gehiago nahi izanez gero, bisitatu http://es.php.net/manual/es/ref.image.php

en: yyyy-mm-dd
eu_ES: uuuu-hh-ee

en: yyyy.mm.dd
eu_ES: uuuu.hh.ee

en: yyyy/mm/dd
eu_ES: uuuu/hh/ee
